Gündem Haberleri

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri başladı! KPSS 2017/7 başvuru ücreti nereye yatırılacak?

  Hürriyet Haber
  23.06.2017 - 18:19 | Son Güncelleme:

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri büyük bir merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri başladı. Adaylar tercihlerini 23 Haziran-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecekler. Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ödemeler kısmında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Peki, KPSS 2017/7 başvuru ücreti nereye yatırılacak?

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamu personel alımı tercih süreci başladı. Toplam 2 bin 58 sözleşmeli personeli istihdam etmeye hazırlanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, 23 Haziran- 4 Temmuz arasında tercihlerini yapabilecekler. Peki, başvuru ücreti ne kadar? Başvuru ücreti hangi bankalara yatacak? İşte KPSS 2017/7 tercih kılavuzu ve sürece ilişkin detaylar!

  KİMLER TERCİHTE BULUNABİLECEK?

  Adayların, bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan 2016-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir.

  Adaylar tercihlerini 23 Haziran-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 4 Temmuz 2017 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

  KPSS 2017/7 BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATACAK?

  Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (15,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 5 Temmuz 2017 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 5 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler, yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

  Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.

  * Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  * Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  * Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  * Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  * Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
  * Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  * Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
  * Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile de yatırılabilecektir.

  TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  ATAMASI YAPILACAK POZİSYONLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı