GeriGündem Gezici araştırma şirketinin anketörlerine gözaltı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  87
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gezici araştırma şirketinin anketörlerine gözaltı

Gezici araştırma şirketinin anketörlerine gözaltı
refid:30117575-spot ilişkili resim dosyası

Gezici Araştırma Şirketinin anketörlerinin, bugün İstanbul'da saha araştırması yaparken gözaltına alındığı iddia edildi.

Şirket sahibi Murat Gezici, Hürriyet'e yaptığı açıklamada anketörlerinin Yukarı Dudullu'da saha araştırması yaparken, 'izinsiz araştırma yapmak' gerekçesiyle gözaltına alındıklarını söyledi. Sabah saatlerinde 4. Levent'te bir otelde yapılan eğitimin ardından anketörlerin görevlendirildikleri bölgelere dağıldıklarını anlatan Gezici, Yukarı Dudullu'daki anketörlerin gözaltına alındıklarını belirtti. Gezici, "Polis anketörü gözaltına alma gerekçesini izinsiz saha araştırması yapmak olarak açıklamış. Oysa bizim 2011'den bu yana her türlü siyasi, ekonomik, pazar araştırması yapmak için gerekli izinlerimiz var" dedi.

'NASİHAT ETTİ'

Anketörlerin tutulduğu karakola gitmekte olduğunu söyleyen Murat Gezici, anketörü gözaltına alan polisin, ona Gezici şirketi ile çalışmaması için 'nasihat verdiğini' de söyledi. "Gözaltındaki anketör telefonla bana bilgi verirken, kendisine bu şirkette çalışmaması konusunda nasihat verildiğini de anlattı" ifadelerini kullandı.

SERBEST KALDILAR

Gözaltına alınan anketörler, ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı.

Gezici araştırma şirketinin anketörlerine gözaltı

"AK PARTİ İÇİN ANKET YAPANLAR DA GÖZALTINA ALINIYOR"

Gezici araştırma şirketinin sahada araştırma yapan anketörlerinin gözaltına alınması konusunda bir açıklama da AK Parti'den geldi. AK Parti Ankara Milletvekili Ertan aydın, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, AK Parti için araştırma yapan şirketlerin de anketörlerinin zaman zaman gözaltına alındıklarına dikkat çekti. Aydın, Twitter mesajınnda, "AK Parti için araştırmalan yapan Pollmark'ın neredeyse her araştırmasında vatandaş şikayetleri üzerine anketörler gözaltına alınıyor" yazdı. Aydın, Gezici anketörlerinin gözaltına alınması konusunda sosyal medyadaki tepkileri de Twitter'da, "tipik paralel operasyonu" yorumuyla paylaştı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"19.09.2015 tarihinde bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan, bir araştırma şirketi çalışanlarının gözaltına alındığı yönündeki haberler ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi verilmesi ihtiyacı duyulmuştur. Bahse konu haberlerde adı geçen Gezici Araştırma Şirketi ve anketörleri ile ilgili yapılan herhangi bir işlem olmadığından, haberler asılsız olup iddialar gerçek dışıdır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle