Gündem Haberleri

  Gezi Parkı'nda Kandil simidi

  Eyüp SERBEST - İSTANBUL
  05.06.2013 - 10:29 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı'nda süren eylemler 9'ncu gününe girdi. Hafta başından bu yana sakinliğin hüküm sürdüğü Gezi Parkı'nda bugün Miraç Kandili için kandil simidi dağıtılıyor. Akşam saat 21:00'de de Kur'an okunacak.

  Bugün Miraç Kandili... Gezi Parkı'ndan ayrılmayan binlerce kişi de kandili kutluyor. Parkta sabah saatlerinden itibaren kandil simidi dağıtılmaya başlandı.

  SABAH ERKENDEN KANDİL SİMİTLERİ DAĞITILMAYA BAŞLANDI / Foto Galeri

  Akşam saat 21:00'de de Gezi Parkı'nda Kur'an okunacak.

  GEZİ PARKI'NDA BEKLEYİŞ 9'UNCU GÜNÜNE GİRDİ / Foto Galeri

  Sosyal medyada da Miraç kandiliyle ilgili şu fotoğraf ve yazı paylaşılıyor:

  Gezi Parkında Kandil simidi''Meydanlarda çarşambayı perşembeye bağlayan gece Miraç Kandili olduğu için içki içilmemesi yönünde birbirimizi bilgilendirmeli, şimdiden organize olmalıyız.''

  TAKSİM'DE FUTBOL MAÇI

  Taksim Gezi Parkı Direnişi 9’uncu gününe girerken bir grup, trafiğe kapalı meydanda çift kale futbol maçı yaptı. Kendilerine Meydan Spor ismini veren direnişe destek veren protestocular, kağıt parçaları ve koli bandı kullanarak yaptıkları topla futbol oynadı. Üzerlerinde bağlı oldukları siyasi parti yelekleri ile koştururken, 'Meydan Spor oley' diye bağırıp, heyecanı artırmaya çalıştılar. Grubun futbol oyunu, çevredekiler tarafından da ilgiyle izlendi.

  TAKSİM MEYDANINDA FUTBOL MAÇI / Foto Galeri

  EYLEME YOGAYLA DESTEK

  Taksim Gezi Parkı'nda toplanan bir grup eylemci, yoga yaparak eyleme destek verdi.

  Parkta çoğu kadınlardan oluşan yaklaşık 100 kişilik eylemci grubu, yere serdikleri örtülerle düzenli bir şekilde üçlü sıra oluşturdu. Spor kıyafetleriyle gelen eylemciler, daha sonra Amerikalı yoga hocası Chrıs Chavez'in komutları eşliğinde yoga yapmaya başladı. Çeşitli spor hareketleri yapan eylemciler, diğer eylemci gruplardan yoğun ilgi gördü.

  Amerikalı yoga hocası Chrıs Chavez, 10 yıldan beri Türkiye'de yoga yaptığını belirterek, yoga enerjisini hep beraber hissettiklerini anlattı.

  Taksim Gezi Parkı olaylarını sosyal medyadan duyduğunu ve burada iki gündür eylemcilerle yoga yaptıklarını aktaran Chavez, eyleme destek verdiklerini belirtti.

  Eylemciler arasında yer alan metin yazarı Özgün Tangılay da eylemler başladığında Kaz Dağları'nda olduğunu ve eylemi orada da hissettiklerini söyledi.

  İstanbul'a geldiklerinde de kendilerini parkta bulduklarını ifade eden Tangılay, farklı stüdyolarda yoga yapan herkesin burada biraraya gelerek eyleme destek verdiğini aktardı. Tangılay, 7 yıldır yogayla ilgilendiğini ve parkı boş bırakmayacaklarını vurguladı.

  Hollandalı Natashs Bonnevalle de sosyal medya aracılığıyla etkinlikten haberdar olduğunu ve 3 yıldır Türkiye'de olduğunu ifade etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı