Gündem Haberleri

  Gezi Parkı'nda arbede: 2 yaralı

  İhsan YALÇIN/İSTANBUL,(DHA)
  04.06.2013 - 03:00 | Son Güncelleme:

  Polisin İnönü Stadyumu’nun üst tarafından bulunan eylemcilerin taş atmasına gaz bombası ile müdahale etti.

  Müdahale sonucunda havaya yayılan gazın Gezi Parkı’na ulaşması, burada bulunan eylemciler arasında arbede yaşanmasına neden oldu. Arbede sırasında koşmaya başlayan bir eylemci yaklaşık 5 metre yükseklikteki duvardan beton zemine düşerek ağır yaralanırken, bir göstericinin de kalça kemiğini kırdı.
   
  GEZİ PARKINDA ARBEDE YAŞANIYOR/ FOTO-GALERİ

  GAZDAN ETKİLENEREK TÜNEL KAZISINA DÜŞTÜ / HURRİYET TV

  Dolmabahçe Gezihane Caddesi üzerinde konuşlanan Çevik Kuvvet ekipleri saat 23.00 sıralarında kendilerine taş atan İnönü Stadyumu’nun üst tarafında bulunan eylemcilere gaz bombaları fırlattı. Kapsüllerden çıkan gaz rüzgarın da etkisiyle Taksim Gezi Parkı tarafına yayıldı.


  Gazın, göstericileri etkilemesi sonucu ise Gezi Parkı’nda arbede çıktı. Bu sırada eylemcilerden biri Askerocağı Caddesi’nde inşaatı devam eden alt geçidin yaklaşık 5 metre yükseklikteki duvarından beton zemine kafa üstü düşerek ağır yaralandı. Yaralı, çevredeki sağlık ekipleri ve vatandaşların da yardımıyla ambulansa taşındı. 25 yaşındaki İlkan isimli eylemci ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aynı dakikalarda göstericilerden biri de yaşanan panik nedeniyle düşerek kalça kemiğini kırdı.

  GEZİ PARKI'NDA ARBEDE ÇIKTI
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı