GeriGündem Gezi için neden beyanat verdiniz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gezi için neden beyanat verdiniz

ADANA İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gezi eylemlerine katıldığı için haklarında soruşturma başlattığı 13 öğretmenin arasında bulunan Eğitim-Sen Adana Şubesi Hukuk Sekreteri Orhan Alıcı ile üye Mehmet Akarsubaşı hakkında, “Basına neden beyanat verdiniz?” diye yeni bir soruşturma başlattı.

Soruşturmanın demokratik olmadığını belirten Alıcı, “İnsanların gözünü korkutmayı amaçlanıyor. Buna rıza göstermeyeceğiz. Soruşturmadan bir şey çıkacağını düşünmüyorum” dedi.

TAKSİM’DE 13 GÖZALTI

Yeryüzü Özgürlük Derneği üyeleri Gezi Parkı girişindeki merdivenlerde, Gezi eylemleri sırasında telef olan hayvanlar için basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis, grubu kalkanlarıyla İstiklal ve Sıraselviler caddelerine doğru itti. Çıkan arbedede gruptan bazıları ezilme tehlikesi geçirdi. Eyleme destek veren PEN Türkiye Merkezi Başkanı Tarık Günersel, “Polisler en doğal hakkımıza bile engel çıkarıyor” dedi. 13 kişi gözaltına alındı. 3’üncü köprünün yapılacağı alandaki ormanların yok edilmesini protesto için Taksim Tünel’de toplanan grubun Galatasaray Meydanı’na yürümesine polis izin vermedi. Dağılan grup daha sonra Galatasaray’da toplanarak açıklama yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle