Gündem Haberleri

  ‘Gezi’ciye tayin

  Hürriyet Haber
  29.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turizm Bakanlığı İstanbul Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu uzmanlarından Taksim Dayanışması’nın sözcüsü TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, 1 aylığına Gaziantep Koruma Kurulu’nda görevlendirildi. Gerekçe: “Göreviyle bağdaşmayan etkinliklerde bulunmak.”

  GEZİ Parkı direnişinin lokomotifi Taksim Dayanışması’nın sözcüsü TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, uzman olarak çalıştığı Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’ndaki görevinden alınıp, geçici olarak Gaziantep Koruma Kurulu’nda görevlendirildi.

  DÜN TEBLİĞ EDİLDİ
  Kahraman, 120’nin üzerinde dernek, oda ve kuruluş tarafından Gezi Parkı olayları sırasında oluşturulan ve eylemlerin sembol sivil toplum örgütü haline gelen Taksim Dayanışması’nın açıklamalarını kamuoyu ile paylaşıyordu. Başbakan Tayyip Erdoğan’la görüşen heyette de yer alan Kahraman, AK Parti’nin, Gezi Parkı direnişiyle ilgili hazırladığı 28 dakikalık “Büyük Oyun” başlıklı videoda da yer almıştı. Kahraman, kendisine dün tebliğ edilen bir yazıyla 1 aylığına Gaziantep Koruma Kurulu’nda görevlendirildi. Kurul başkanlığından gelen yazıda görevlendirmenin gerekçesi olarak “Göreviyle bağdaşmayan etkinliklerde bulunmak” gösterildi. Pınar KARAHAN / İSTANBUL

  Kişiselleştirmeyi doğru bulmuyor
  Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Necati Uyar 1 aylık görevlendirmeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Böyle bir karar alınırken, Tayfun Kahraman’ın İstanbul Şube Başkanı olması dikkate alınmalıydı. Tayfun,
  Gezi Parkı olaylarında yaşamını, gözünü kaybeden ve yaralananlar varken bu olayı kişiselleştirerek tavır almayı doğru bulmuyor. Ben de bakanlığın Tayfun’a Gaziantep’te ihtiyacı olduğunu düşünmek istiyorum.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı