GeriGündem Gezgör TV, taksilerle yola çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gezgör TV, taksilerle yola çıktı

Gezgör TV, taksilerle yola çıktı
refid:13544796 ilişkili resim dosyası

Taksilerde yolculuk edenlere, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerini duyurmayı, Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ve kent hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan GEZGÖR TV, İstanbul'da 6 ay içinde 10 bin taksiye takılacak.

Taksi yolcularına İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri, sanat, kültür ve şehir hakkında yayın yapacak GEZGÖR TV, projeyi hayata geçiren Nuri Çolakoğlu ve Eran Tapan tarafından Taksim’de tanıtıldı. Projeyi anlatan Nuri Çolakoğlu,“İstanbul’da hergün taksi kullanan milyonlarca kişiyi eğlendirecek, şehirdeki sanat, kültür etkinlikleri hakkında bilgilendirecek, İstanbul’u ve semtlerini tanıtacak bir proje hazırladık. Burada benim televizyonculuk birikimin ve Eran Tapan’ın taksicilerle yaptığı çalışmaları bir araya getirerek bu projeyi ortaya çıkardık. Mart ayından başlayarak, ilk 6 ayda, sistemi 6 bin takside çalışır hale getirmeyi yakın zamanda İzmir, Ankara ve Antalya’da da hayata geçirmeyi planlıyoruz“ dedi.

Nuri Çolakoğlu, “Takside, 15-20 dakika yolculuk yapan bir insanın Gezgör TV ile, yaşadığı şehir, sanat ve kültür hakkında 2.5 dakikalık 4 tane kısa belgesel film izleyebilecek. Şehirde bulunan güzellikler, sunduğu olanaklar hakkında yayınlar olacak. Reklam gelirinden, taksi şoförüne, belediyeye, emniyete, ödeme yapılacak. Bu da bir kamu hizmetinin paraya dönüştürülmesi gibi bir nitelik taşıyacak“ dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle