Gündem Haberleri

  Gerekirse yine açarız

  Ayşegül USTA / İSTANBUL
  08.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Parasız eğitim istiyoruz, alacağız” yazılı pankart açtıktan sonra tutuklanıp 601 gün sonra tahliye edilen Berna Yılmaz ve Ferhat Tüzer aileleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi.

  Toplantıda cezaevi günlerini anlatan Berna Yılmaz, “O pankartı açarken tutuklanma ihtimali aklımdan geçmişti. Bu olmayacak bir şey değildi. Şaşırmadım. Çünkü ülkemiz böyle bir ülke. Ancak bu kadar büyüyebileceğini en başta görememiştim” dedi. Cezaevinde işkence gördüğünü, 60-70 güne varan hücre cezasına çarptırıldığını öne süren Ferhat Tüzer ise eylemi kendileri için değil milyonlarca öğrenci için yaptıklarını belirterek, “Parasız eğitim talebinde bulunduk ama okulumuzdan atıldık. Eylemimizin arkasındayız. Gerekirse o pankartı yine açarız” diye konuştu. Yılmaz ve Tüzer’in avukatı Taylan Tanay, müvekkillerinin olaydan sonra iş yoğunluğu nedeniyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildiğini ve yaşanan sürecin bu günlere kadar geldiğini savunarak, “Böyle bir eylem ilk kez terör örgütü suçlamasına sokuldu” dedi.

  Savcı: Pankarttan tutuklu değillerdi

  İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen’den de bir açıklama geldi. Kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini savunan Seçen, sanıkların pankart açmaktan değil terör örgütü üyeliğiyle suçlandıkları için cezaevinde kaldıklarını belirtti. Sanıkların avukatı Taylan Tanay bu tavrı anlamakta zorluk çektiğini belirterek, HSYK’ya suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı