GeriGündem Gerekirse yasa da değişir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gerekirse yasa da değişir

Gerekirse yasa da değişir
refid:3822162 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan, AB’den gelen yazar Orhan Pamuk davasıyla ilgili eleştirilere, gerekirse süratle yasaları değiştirecekleri mesajıyla yanıt verdi. AB konusundaki karalılıklarının sürdüğünü belirten Erdoğan, gerçekleştirdikleri reformlara dikkat çekerek, "Pek çok tabu yıkılmış, bir çoğu da yıkılmaktadır" dedi.

Erdoğan, Türkiye’de görev yapan AB Büyükelçileriyle dün Başbakanlık Resmi Konutu’nda verdiği öğle yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan, yemekte şu mesajları verdi:

DEĞİŞTİRİRİZ

Yürürlüğe konan yeni yasaların uygulamada yarattığı bazı sıkıntıların görmezden gelinmemesi gerektiğini kabul ediyorum. Ancak ceza kanunumuz hakkında yorum yapabilmek için henüz daha çok erkendir. Daha önce de söylediğim gibi gerçekten yasaların özünden kaynaklanan bir takım sıkıntılar olduğunu görürsek hükümet ve Meclis olarak gerekli düzenlemeleri süratle yaparız.

ÖZGÜR ORTAM

Sürdürülen reformların en gözle görülür sonucu, ülkemizde gittikçe gelişen özgür tartışma ortamıdır. Pek çok tabu yıkılmış, bir çoğu da yıkılmaktadır. Sivil toplum, görüş ve taleplerini her geçen gün daha özgürce dile getirmektedir. Bu ortam, meselelerin daha şeffaf biçimde tartışılmasına imkan sağlamaktadır.

KIBRIS ADALETİ

Kıbrıs Türk tarafı sosyal, siyasi, ekonomik her türlü ambargo ve izolasyon ile hala cezalandırılmaktadır. Bunun ne denli adaletsiz bir manzara olduğunu sizlerin takdirine bırakıyorum. Kıbrıs sorununun çözüm zemini BM’dir. Hepimiz BM Genel Sekreterinin çabalarını desteklemek durumundayız. AB’li ortaklarımızın da bu doğrultuda hareket edeceklerine inanıyorum.

Elçiye teşekkür

Erdoğan, dün AB ülkelerinin Ankara Büyükelçileri ile öğle yemeğinde biraraya geldi. Konuşması sırasında İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott’a teşekkür etti ve "Sanırım son gece çok yoruldunuz" dedi. Elçiler, konuşma bitiminde Erdoğan’ı alkışladı

Yorumları Göster
Yorumları Gizle