GeriGündem Gerdek tazminatı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gerdek tazminatı

Gerdek tazminatı
refid:15172406 ilişkili resim dosyası

İzmir'de iki ay önce 29 yaşındaki M.R. ile evlenen 24 yaşındaki A.R, eşinin erkeklik görevini yerine getirimedeğini, kendisiyle hiç ilişkiye giremediğini, gerdek gecesini dahi yaşayamadığını belirterek, evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı gerekçesiyle boşanma davası açtı. Doktora götürmek istediği eşinin bunu kabul etmediğini söyleyen A.R. ayrıca eşi M.R.’nin 100 bin TL manevi tazminat ve aylık 500 lira nafaka ödemesini istedi.

İzmir Konak'ta oturan A.R., bir yıl arkadaşlık yaptığı oto galerisinde çalışan M.R. ile iki ay önce evlendi. Ancak evliliği düşündüğü gibi mutlu devam etmeyen A.R., avukatı aracılığıyla İzmir Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. İki aylık kocası M.R. ile alarında cinsel anlamda bir birliktelik oluşmadığını, tam anlamıyla evli dahi olamadıklarını belirten A.R., şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak istediğini belirtti. Dava dilekçesinde, iki aylık sürede yaşadıklarını anlatan A.R., aralarındaki bu cinsel sorunu gidermek için eşine doktora gitmeyi teklif ettiğini, ancak kabul etmeyip, sorunun daha da büyümesine ve bu duruma gelmesine neden olduğunu iddia etti.

Gerdek gecesini bile yaşayamadığını söyleyen A.R., boşanma dilekçesinde “Eşimle uzun süren bir tanışıklık sonucu iki ay önce evlendik. Eşim ilk geceden başlayarak benimle birlikte olma konusunda başarısız oldu. Kendisine her türlü manevi testeği verip, sabır gösterdiğim halde ilişkiye girmeyi bir türlü başaramadı” dedi. İki ay boyunca sabır ettiğini belirten A.R. dilekesinde şöyle dedi:

“Birlikte doktora gitmemiz gerektiğini ara ara kendisine söyledim. Ancak her seferinde geçiştirip, bu sorunu çözmek için doktora gitme konusunda kaçak davrandı. Benimle ilişkiye giremeyen eşimin, kendi başına orgazm olduğunu biliyordum. Sorun erkekliğinde değil, sorun benimle birlikte olma aşamasındaydı. Bu da benim kadınlık gururumu incitiyordu. Bu durum benim psikolojimi de alt üst etti. Aramızdaki bu nedenle başlayan küçük tartışmalar, daha sonraları şiddetli geçimsizlik ve eşimin sözlü olarak şiddetli davranışlar göstermesine neden oldu. Evliliğimizin artık yürümez değil, çekilmez hal almasından dolayı boşanma davası açmak zorunda kaldım” dedi.

İki ay önce evlendiği eşinin açtığı boşanma davasındaki iddialarla ilgili cevaplarını yazılı olarak sunan M.R., boşanmayı kabul ettiğini belirtti, ancak tazminat ve nafaka talebinin reddedilmesini istedi.

Eşiyle aralarında iddia edildiği gibi cinsel sorun olmadığını, işlerinin kötü gitmesinden ve artarak yükselen borçlarından dolayı psikolojisinin kötü olduğunu belirten M.R., bunlara bağlı olarak eşiyle ilişkiye girmek istemediğini, bunu eşine de anlattığını, ancak onun olayları büyüterek boşanma davası açmayı tercih ettiğini belirtti. M.R., kendisinin de boşanmak istediğini vurguladı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle