Gündem Haberleri

  Gerçeker: Gerçek ortaya çıkacak

  A.A
  17.05.2010 - 11:41 | Son Güncelleme:

  Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay saldırısıyla ilgili olarak, “Elbette bunlar araştırılacak, gerçek ortaya çıkacak. Çıkması lazım çünkü bu tür şer odaklarıyla mücadele etmenin imkanı yok” dedi.

  Gerçeker, Danıştay'a yapılan saldırının yıl dönümü ve yargı şehidi Mustafa Yücel Özbilgin'i Anma Günü nedeniyle Danıştay'da düzenlenen törenden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Danıştay'a yapılan saldırıyla ilgili soru üzerine Gerçeker, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, şu anda bir netliğin olmadığını söyledi. Her şeyin net bir şekilde ortaya çıkması gerektiğini ifade eden Gerçeker, ancak o zaman bir değerlendirme yapılabileceğini belirtti. Gerçeker, “Şu an kuşku var. Neyin ne olduğu belli değil” dedi.

  Bir başka gazetecinin, “Kamera kayıtlarının silinmesi örgütlü bir yapı olduğunun göstergesi mi?” sorusuna da Gerçeker, şu yanıtı verdi:
  “Bilemiyoruz. Bilmeden nasıl hüküm verebiliriz? Soruşturma bitmeden, tamamlanmadan karar vermek mümkün değil. Şöyle oldu, böyle oldu, önemli değil. Sonuçta bir meslektaşımız, hukukçu, mesleğinin zirvesine gelmiş, hayatı topluma hizmetle geçmiş bir insanı kaybettik. Bu çok kötü bir olay. Sebebi şudur, budur diye düşünmenin de bir anlamı yok. Elbette bunlar araştırılacak, gerçek ortaya çıkacak. Çıkması lazım çünkü bu tür şer odaklarıyla mücadele etmenin imkanı yok ama şu anda hiçbir şey söyleme imkanına sahip değilim. Yargılama devam ediyor.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı