GeriGündem Gerçeker: Dinleme varsa takipçisi olacağız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  64
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gerçeker: Dinleme varsa takipçisi olacağız

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay santralinin dinlenmesini incelettiğini, kendilerinde de dinlenme şüphesi oluştuğunu söyledi.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay'ın telefonlarının dinlenebilmesi için Birinci Başkanlık Kurulu'nun izni ve bu yönde karar olması gerektiğini belirterek, “Yargıtay ile ilgili bir dinleme varsa takipçisi olacağız” dedi.

Gerçeker, Yargıtay'a gelişinde gazetecilerin telefon dinlemelere ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, Yargıtay Birinci Başkanlığı telefonlarının dinlendiğine ilişkin haberleri hatırlatması üzerine Gerçeker, konunun araştırıldığını, bilgilerin istendiğini ve bilgiler geldikten sonra gereğinin yapılacağını söyledi.

Gerçeker, “Yargıtay ile ilgili bir dinleme varsa biz onun takipçisi olacağız. Yargıtay'ın telefonlarının dinlenebilmesi için Birinci Başkanlık Kurulu'nun izni olması lazım, karar olması lazım. Onun dışında Yargıtay'ın telefonlarının dinlenmesi mümkün değil” diye konuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in de örgüt soruşturması kapsamında dinlendiğinin hatırlatılması üzerine Gerçeker, devam eden davalarla ilgili bir şey söyleyemeyeceğini ifade etti.

Yargıtay Başkanı Gerçeker, hakim ve savcıların dinlenmeleriyle ilgili birbiri ardına belgeler ortaya çıktığının ifade edilmesi üzerine de konunun Yargıtay kurullarında değerlendirileceğini, daha sonra basına ve kamuoyuna bilgi verileceğini söyledi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle