Gündem Haberleri

  Gerçeker: Bunlar siyaseti kirletiyor

  A.A
  23.05.2011 - 15:08 | Son Güncelleme:

  Görev süresi dolacak olan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e veda ziyaretinde bulundu.

  Kısa süre görüntü alınmasına izin verilen ziyaret, basına kapalı gerçekleşti. Şahin, görüntü alınırken, Gerçeker'e “zor bir dönemde görev yaptığını” belirterek, “Başarıyla yaptığınızı da düşünüyorum” dedi.

  Gerçeker, yaklaşık 15 dakika süren ziyaretten ayrılırken bir gazetecinin “kasetler” ile ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:

  “Sayın Başkan (Şahin) geçen gün çok güzel bir açıklama yaptı. Çok sıkıntılı bir durum var burada. Bir taraftan hukuk aykırı bir davranış söz konusu, öbür taraftan kamuoyunun tasvip etmeyeceği birtakım davranışlar ortaya konuluyor. Bunların esasına girip bir değerlendirme yaptığınız zaman hukuka aykırı bu işlere meşruiyet kazandırmış gibi oluyorsunuz. Çok hassas davranılması gerekir. Mutlaka bunun üzerine özenle ve hassasiyetle gidilmesi ve bu işi yapanların bir an önce ortaya çıkarılması gerekiyor. Ama teknoloji o kadar gelişmiş ki nasıl mücadele edeceksiniz? Mutlaka görevli insanların birtakım önlemler almaları gerekiyor. Bunlar tasvip edilecek şeyler değil. Bunlar siyaseti kirletiyor. Toplumda siyasete olan güveni azaltıyor en azından. Bir hukukçu olarak bizleri de çok üzüyor. Yargılama safhasına gelmediği için bizim söyleyecek bir şeyimiz yok ama toplumun bunları değerlendirecek bir konu olarak almaması gerekiyor. Başka çaremiz yok.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı