Gündem Haberleri

  Gerçek güzellik kraliçeleri

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadınlar için güzellik, makyaj malzemeleri ve bakım ürünleriyle eşdeğerde bu zamanda. Bu durumda, gerçek güzellik kraliçeleri de, bu ürünleri bize kazandıran, yani kadının güzelliğini iş edinen isimler oluyor...

  Güzellik, herkesin zevkine göre değişebilen kavramlardan biri. Klasik bazı kuralları olsa da güzelliği belli ölçülere göre değerlendirmek imkansız. Sizlere tanıtacağımız güzellik kraliçeleri ise bugüne kadar hiç bir yarışmaya katılmadılar. Onlar kadınları güzelleştirmeyi meslek edindiler. Ve yarattıkları ürünler sayesinde güzelliğin kraliçeleri oldular...

  Güzelliğin duayenleri

  Estee Lauder: Estee Lauder, herşeyini amcasına borçlu. Kimyager amca, değişik kremleri birbirleriyle karıştırarak yeni ürünler yaratmaya meraklıydı. 1946 yılında Estee Lauder kozmetik ürünleri firmasını kurdu ve amcasının kremlerinin satışıyla işe başladı. Amerika'da Bronx'da küçük bir evde kurulan aile şirketi, bugün merkezi Manhattan'da olan ve Amerika'da kozmetik ürünlerinin yüzde 45'ini piyaesaya süren kozmetik imparatorluğuna dönüştü. Bugün Estee Lauder'in ürünleri 110 ülkede satılıyor. Estee Lauder, bugün 90 yaşında, Hampton'da sakin bir yaşam sürüyor. Firmanın patroniçesi ise oğlu Leonard'ın eşi Evelyn. Gelin Lauder ve torunlar da büyükannenin imparatorluğunda görev aldılar. Estee Lauder, 1953'te piyasaya sürülen ‘‘Youth Dew’’ isimli vücut yağıyla tanınmıştı.

  Estee Lauder'in felsefesi: Cilt bakımına önem verilmeli. Kokuların gücü hafife alınmamalı. Her kadın bir güzelleşme programı yapmalı ve bu programa uymalı.

  Helena Rubinstein: Ünlü yazar Jean Cocteau, Helena Rubinstein'ı ‘‘Güzelliğin İmparatoriçesi’’ ilan etmişti. 1872 yılında Polonya'da dünyaya gelen Helena Rubinstein, tüm güzellik terapilerinin büyükannesi sayılıyor. Dünyadaki ilk güzellik salonlarını açtıktan sonra ilk'ler dizisine başladı. 1923'te zayıflama kremini üretti. 1956'da dünyada en çok satılan nemlendirici Skin Dew'yu satışa sundu. Güzelliği bir bilim haline getirmek için büyük çaba harcadı. Cilt bakımı ve güzelliği olarak tanımlayabileceğimiz kozmetoloji, Helena Rubinstein'ın buluşuydu. 1965 yılında ölen Helena Rubinstein kadınların dünyasında bir efsane kahramanı.

  Helena Rubinstein'ın felsefesi: Kadın; ona bakılsın, arzulansın ve okşansın diye makyaj yapar.

  Mary Kay Ash: Teksas, Dallas'lı bir satıcıydı Mary Kay Ash. İş hayatında pek çok kereler düş kırıklığına uğramıştı. 1963 yılında 5 bin dolar sermaye ile kozmetik ürünleri şirketini kurdu. Mary Kay, bugün Amerika'nın en büyük cilt bakımı ve makyaj malzemesi satıcısı. 5 yüz bin danışmanın görev aldığı firmanın, dünyanın çeşitli ülkelerinde 29 pazarı var. Kozmetik dünyasının Dolly Parton'u olarak tanınan bu sarışın kadın, aynı zamanda çok katı kuralları olan bir patroniçe. Firmanın müdürlerine pembe Cadillac araba tahsis ediliyor. Kadın çalışanların pantolon giymeleri yasak.

  Mary Kay Ash'in felsefesi: Mutlu görünmeye çalışın. Fakat unutmayın, yaşını açıklayan bir kadın herşeyi açıklayabilir.

  Güzelliğin divaları

  Barbara Daly: BBC'nin makyaj bölümünde eğitim gören Barbara Daly, Prenses Diana'nın düğün makyajını yapmakla görevlendirilince, üne kavuştu. 30 yıldır kadınları güzelleştirmeye çalışan Barbara Daly, makyajın, kadını değiştirdiğini, özgüvenini kazanmasını sağladığını belirtiyor. Barbara Daly'nin ürettiği makyaj setleri, tüm dünyada kapışılıyor.

  Barbara Daly'nin felsefesi: İyi görünün, kendinizi harika hissedin. Makyaj, hayat için gereklidir.

  Jessica Vartoughian: Ermeni asıllı Jessica Vartoughian, çocukluğunu Romanya'da geçirmişti. 1969 yılında Hollywood'da Sunset Bulvarı'nda Jessica Kliniği'ni açtı. Tırnak bakımı üzerinde çalışma yapan Jessica, çok geçmeden sinema dünyasının ve sosyetenin göz bebeği oldu. Kadınların tırnak bakımlarına özen göstermelerini sağladı. Hillary Clinton, Morgan Fairchild, Nancy Reagan, Julia Roberts, Jodie Foster ve Jamie Lee Curtis gibi ünlü kadınlar, Jessica Vartoughian'ın özel tırnak bakımı programından yararlananların sadece birkaçı. Yani o, Hollywood ünlülerinin tercihi...

  Jessica Vartoughian'ın felsefesi: Benim uygulamalarım benzersizdir. Şekil, parıltı ve bakımlılık, tırnakları güzel gösterir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı