Gündem Haberleri

  Genelkurmay'dan vatandaşa teşekkür

  ANKA
  25.10.2007 - 18:25 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı, son dönemdeki terör saldırıları sonrasında, on binlerce vatandaşın destek mesajı verdiğini, binlerce vatandaşın da gönüllü olarak terörle mücadelede görev almak için başvuru yaptığını belirterek, samimi duygularını ileten tüm kişi ve kuruluşlara şükranlarını sunduğunu bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinde yayınladığı açıklamayla terörle mücadelede gönüllü olarak yer almak isteyen vatandaşlar ile maddi ve manevi destek sunmak isteyen kişi ve kurumlara şükranlarını sundu.

  Genelkurmay’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

  “1. Son dönemlerde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırılarda güvenlik kuvvetleri ve sivil vatandaşlarımızdan kayıplar verilmiştir.

  2. Terör eylemlerinden sonra Genelkurmay Başkanlığını telefonla arayan, mektup veya mesaj gönderen on binlerce vatandaşımız, sivil toplum ve meslek kuruluşlarımız ile üniversitelerimiz taziyelerini bildirmişler; terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetlerine olan güven ve desteklerini tazelemişlerdir. Öte yandan, kadın erkek binlerce vatandaşımız terörle mücadelede görev almak için ilgili makamlara gönüllü başvurular yapmışlardır.

  3. Vatandaşlarımızın teröre karşı sergiledikleri duyarlılık ve dayanışma ile şehitlerimize gösterilen saygı ve sahiplenme, övgülerin en büyüğüne layıktır.

  4. Çeşitli iletişim vasıtaları ile Genelkurmay Başkanlığına ulaşarak terörle mücadeleye destek veren, bu konudaki samimi duygu ve düşüncelerini paylaşan tüm vatandaş, kurum ve kuruluşlarımıza Türk Silahlı Kuvvetleri olarak şükranlarımızı sunarız.”

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı