GeriGündem Genelkurmay'dan saldırı açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genelkurmay'dan saldırı açıklaması

Genelkurmay'dan saldırı açıklaması
refid:15073153 ilişkili resim dosyası

Terör örgütü PKK'nın dün gece Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde sınır karakoluna düzenlediği saldırısıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan sabah saatlerinde açıklama geldi. Genelkurmay'dan gelen ilk açıklamada 8 askerin şehit olduğu, 14 askerim yaralandığı belirtiliyordu. Ancak akşam saatlerinde bir askerin daha şehit olduğu anlaşıldı. Böylece şehit sayısı 9'a yükseldi. Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari Şemdinli bölgesinde, Türkiye-Irak hudut hattında bir sınır bölüğüne teröristlerce düzenlenen saldırının ardından, gece süresince çatışma bölgesine, silahlı helikopter ve topçu ateş desteği sağlandığı, ayrıca, Irak'ın kuzey bölgesinde tespit edilen hedeflerin de Hava Kuvvetleri tarafından ateş altına alındığı, çatışmada 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

BÖLGEDE ARAMA TARAMA FAALİYETLERİ YOĞUNLAŞTIRILDI / FOTO GALERİ

Genelkurmay'dan yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

"Hakkâri / Şemdinli bölgesinde, Türkiye / Irak hudut hattında görevli bir sınır bölüğüne; bir grup terörist tarafından 19 Haziran 2010 günü saat 02:00'de saldırıda bulunulmuştur.

Çatışmada sekiz asker şehit olmuş, ondört asker de yaralanmıştır. Yaralılar hastanelere tahliye edilmiştir.

Bölge takviye edilmiş ve gece süresince çatışma bölgesine, silahlı helikopter ve topçu ateş desteği sağlanmıştır. Ayrıca, Irak'ın kuzeyi bölgesinde tespit edilen hedefler de Hava Kuvvetleri tarafından ateş altına alınmıştır.

İlk tespitlere göre; çatışmada oniki terörist etkisiz hale getirilmiştir."

 

  

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle