Gündem Haberleri

  Genelkurmay'dan operasyonla ilgili ilk açıklama

  ANKARA / DHA
  07.05.2010 - 22:14 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş ve 1 uzman onbaşı şehit oldu, 1 asker yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı bunun üzerine başlatılan operasyonla ilgili ilk açıklamayı az önce yaptı.

  OPERASYONDAN İLK GÖRÜNTÜLER

  ŞEHİTLERİ ALMAYA BÖYLE GİTTİLER / WEB TV

  KÜPELİ'DE DE OPERASYON VAR

  KOZAN'DA ŞEHİT YASI

  BESNİ ŞEHİDİNE AĞLIYOR

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Bölgesi'nde çıkan çatışmada ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı. Tugay Komutanı'nın sevk-idaresinde operasyon icra eden komando birliğine yaklaşık 25 kişiden oluşan terörist grubunca taciz ateşi açıldı, İlk ateşte 2 asker şehit olurken, aralıklarla devam eden operasyonlarda 5 terörist öldürüldü. Hava Kuvvetlerince mevzilerin tahrip edildiği ve terörist zayiatının daha fazla olabileceği belirtildi.

  İLK ATEŞTE 2 ASKER ŞEHİT OLDU

  Hakkâri Dağlıca Güneyi Bölgesindeki hakim arazi kesiminde Tugay Komutanı'nın sevk-idaresinde operasyon icra eden komando birliğine, sabah saat 07.00'de, 7-8'er kişilik üç gruptan oluştuğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarınca taciz ateşi açıldı. İlk ateşte 2 Komando Uzman Erbaş şehit oldu.

  4 KOBRA HELİKOPTERİ İLE TERÖRİSTLERİN KAÇIŞ BÖLGELERİ ATEŞ ALTINA ALINDI

  Bölge, derhal takviye edilmiş ve teröristlerin bulunduğu yerler, ağır ve hafif silahlarla ateş altına alındı. Ayrıca, 2 taarruz helikopter kolu (4 adet kobra helikopteri) ile insansız hava aracı da bölgeye sevk edilerek terörist mevzileri ve kaçış istikametleri ateş altına alındı.

  YARALI TERÖRİSTLERİ TAŞIDILAR

  Aralıklarla saat 14.00'e kadar devam eden çatışmalarda, 5 terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca, bazı yaralı teröristlerin de bölgeden çekilen teröristlerce taşındığı tespit edildi.

  TESPİT EDİLEN MEVZİLER HAVA KUVVETLERİNCE TAHRİP EDİLDİ

  Helikopterlere hudut ötesindeki değişik mevzilerden uçaksavar silahları ile ateş edildiğinin tespit edilmesi üzerine, Hava Kuvvetlerince bu mevziler saat 16.45 ile 17.55 arasında ateş altına aldı ve mevziler tahrip edildi. Bölgede operasyonel faaliyetler devam etmekte olup terörist zayiatının daha fazla olabileceği değerlendirildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı