Gündem Haberleri

  Genelkurmay, memur alacak

  A.A
  08.05.2008 - 14:28 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı, karargahı ve bağlı birlikleri için açıktan 234 memur alacak.

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar, 20-21-22 Mayıs 2008'de 10.00-16.00 saatleri arasında Gazi Orduevi Müdürlüğüne (Atatürk Orman Çiftliği/Ankara) şahsen başvuracaklar. Posta veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

  Adayların nerede değerlendirilmeye tabi tutulacakları 26 Mayısta duyurulacak. Değerlendirme mülakat ve/veya uygulamalı sınav şeklinde 31 Mayıs-1 Haziran 2008'de yapılacak.

  Adaylar, KPSS sonuç belgesi fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma veya geçici mezuniyet belgesi (çıkış belgesi) fotokopisi, erkek adaylar ayrıca askerlik terhis belgesi fotokopisi ile başvuracak. Başvurular esnasında yalnız bir unvan tercih edilecek, birden fazla unvan ve il için tercihte bulunulmayacak.
  Değerlendirilmeye tabi tutulacak adayların isim listeleri, 26 Mayısta internet aracılığı ile (www.tsk.mil.tr) duyurulacak.

  Değerlendirilmeye tabi tutulacak adaylardan ise KPSS sonuç belgesi, iş talep formu (sınav öncesi adaylara dağıtılacak), nüfus cüzdan sureti (noterden veya muhtarlıktan onaylı), muhtarlıktan onaylı ikametgah ilmühaberi, son iki ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf, Cumhuriyet savcılığından alınacak adli sicil belgesi, noter tasdikli diploma veya çıkış belgesi sureti, erkek adaylar için askerlik terhis belgesi istenecek. Değerlendirme sonuçları 4 Haziranda internet aracılığıyla açıklanacak.

  Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartları taşıması, 2004 veya 2006 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'na girmiş olması gerekiyor.

  Başvuru işlemlerinde, lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanları kullanılacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı