Gündem Haberleri

  Genelkurmay: K.Irak, Hakkari ve Kars'taki terörist barınaklar hava harekatı ile imha edildi

  DHA
  04.10.2015 - 14:21 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak'ta PKK'ya ait 17 hedefe yönelik 3 Ekim'de hava harekatı düzenlendiğini duyurdu.

  Kuzey Irak, Hakkari ve Kars'ta düzenlenen hava ve kara harekatları ile teröristlere ait mağara, silah ve mevzilerin imha edildiğini bildirildi.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın 'Önemli Yurt İçi Olaylar' bölümünde bugün yapılan açıklamada, operasyonlarla ilgili bilgi verildi.

  Açıklamada, şöyle denildi: "Irak'ın Kuzeyi Sinath Haftanin, Metina ve Kandil bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen 17 ayrı noktadaki barınak, mağara ve toprak altı sığınak icra edilen hava harekatı ile imha edilmiştir. Kars bölgesinde tespit edilen Bölücü Terör Örgütüne ait bir kısım terörist barınak, mağara ve silah mevzileri düzenlenen hava ve kara harekatı ile imha edilmiştir. Hakkâri bölgesinde tespit edilen Bölücü Terör Örgütüne ait bir kısım terörist barınak, mağara ve silah mevzileri düzenlenen hava ve kara harekatı ile imha edilmiştir" denildi.

  Genelkurmay Başkanlığı ayrıca Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir teröristin bölücü örgütten kaçarak silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

  Etiketler: tsk , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı