GeriGündem Genelkurmay Başkanlığı'ndan saldırı açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  466
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genelkurmay Başkanlığı'ndan saldırı açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı'ndan saldırı açıklaması
refid:28554561 ilişkili resim dosyası

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü tarafından Dağlıca, Yüksekova, Hakkari bölgesinde havan atışı ve silahlı saldırı yapıldığını açıkladı.

TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından 25 Mart 2015 saat 13.25'te Dağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki unsurlarımıza yönelik üç adet havan atışı yapılmıştır. Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıyla belirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır.

Ayrıca, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 14.40’da Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makineli tüfekler ve Doçka uçaksavar makineli tüfekler ile ateş edilmek suretiyle silahlı saldırıda bulunulmuştur.

DAĞLICA SALDIRILARI
Dağlıca, daha önce de saldırılara uğramıştı. 21 Ekim 2007 tarihinde gerçekleşen ve 200’e yakın PKK’lı tarafından yapılan saldırıda 12 asker şehit olurken, 16 asker de yaralanmıştı. 7 Mayıs 2010'da PKK'lılar ile çıkan çatışmada ise iki asker şehit olmuştu. 20 Haziran 2012’deki PKK’lıların açtığı ateşte, 8 asker şehit oldu, 16 asker de yaralandı.

Yapılan terörist ateşlerine, bölgede bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir."

Genelkurmay Başkanlığından saldırı açıklaması PKK’nın barınaklarına operasyon

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle