GeriGündem "Genelkurmay Başkanımız ve komutanlarımız kendilerini siper ediyorlar"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  38
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Genelkurmay Başkanımız ve komutanlarımız kendilerini siper ediyorlar"

"Genelkurmay Başkanımız ve komutanlarımız kendilerini siper ediyorlar"
refid:19055842 ilişkili resim dosyası

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadelenin sürdüğünü belirterek, "Bu terörün kökünü kurutmak, hükümet olarak bizim görevimizdir. Başka hiç bir çaremiz yok. Şu an Genelkurmay Başkanımız ve bütün kuvvet komutanlarımız evlerine dönmedi. Eşleriyle aynı sofrada yemek yemeden bu harekatın başındalar. Kendilerini siper etmiş durumdalar" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde düzenlenen MODEF EXPO Fuarı’nı ziyaret etti. Standları gezen Arınç, mobilya üreticileriyle görüştü. Daha sonra fuar alanında TRT’nin canlı yayınına katılan Bülent Arınç, Hakkari’de 24 askerin şehit edilmesinden dolayı çok üzgün olduğunu, bu olayın vatandaşların kalbini çok acıtıp yüreğini yaktığını söyledi. Arınç, hükümet olarak terörle mücadelede çok kararlı olduklarını ifade etti. "Bu felaketten ülkemizi kurtaracağız" diyen Bülent Arınç, sözlerini söyledi:

İNFİALİMİZİ DAHA ÇOK ARTIRDILAR

"Bu terörün kökünü kurutmak hükümet olarak bizim görevimiz. Başka hiç bir çaremiz yok. Çılgınca işler yapıyorlar. 24 gencecik askerimizi vatan toprağına düşürenler, infialimizi daha çok artırdılar. Ama biz terörle mücadeleyi akılcı yöntemlerle yürütmekteyiz. Halkın hissiyatı çok makul ve anlamlıdır. Evlerimize bayraklar asıyoruz, teröre lanet yürüyüşleri düzenliyoruz. Ama hükümet olarak biz bu işi bütün kaynaklarıyla bitirmek mecburiyetindeyiz. Şu an Genelkurmay Başkanımız ve bütün kuvvet komutanlarımız evlerine dönmedi. Eşleriyle aynı sofrada yemek yemeden bu harekatın başındalar. Kendilerini siper etmiş durumdalar. Yurt içi ve yurt dışı bağlantılarıyla terörü ininde vuruyorlar. Şu anda askerlerimiz yurt içinde bütün noktalarda, yurt dışında yani sınırda aldığı yetkiyi çok iyi bir şekilde kullanarak, artık bu örgütü bölünme, parçalanma ve yok olma noktasına doğru son vuruşu yapmak üzere bütün gayretleriyle çalışıyorlar. Allah o askerlerimizi, komutanlarımızı her türlü kazadan, beladan korusun. İnşallah görevlerini bir an önce bitirerek, Türkiye’ye büyük bir övünçle, gururla dönmeyi Allah nasip etsin. Cenabı hak bütün askerlerimizi, polislerimizi ve vatandaşlarımızı korusun. Onlar büyük bir azim ve inançla terörün Türkiye’den kovulması ve yok olması için gayret ediyorlar. Millet olarak biz de onları sonuna kadar destekliyoruz."

KADDAFİ’NİN ÇOK HAZİN BİR AKIBETİ OLDU

Açıklamalarında Libya’nın devrik lideri Kaddafi’nin öldürülmesine de değinen Bülent Arınç, "Çok hazin bir akıbeti oldu. Kendisinin yakalanıp, yargıya teslim edilip sorgulamasını bekledim. İnsani olan buydu. Ama kitlelerin heyecanını tutmak mümkün değil. Çok feci şekilde can verdi. Bunu bütün televizyonlar gösterdi" dedi.

Böyle bir akıbeti Allah’ın kimseye göstermemesini dileyen Arınç, "Bütün diktatörlere, zalimlere belki kötülüğüyle örnek olsun. Zulümlerinden vazgeçsinler, halklarına ihanet etmesinler. Masum insanların kanını dökmesinler. Ama keşke böyle linç edilmeseydi de yargı önünde hesabını verebilseydi. 40 yılı aşkın zulmün hesabını kendinden sorabilselerdi. Gönlüm bunu böyle isterdi" diye konuştu.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle