GeriGündem Genel müdürlükten feragat etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genel müdürlükten feragat etti

Genel müdürlükten feragat etti

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü’nden alınarak müşavirliğe atanan şef Rengim Gökmen, açtığı ‘göreve iade’ davasını kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a bir dilekçe yazan Gökmen, yapılacak kerhen bir atamanın kurumu yıpratacağı, sağlıklı bir sanat ve idari çalışma sistemini yaratamayabileceği düşüncesiyle ‘görevinden feragat ettiğini’ iletti.

Bakanlığa bir dilekçe yazan Şef Gökmen, kurumun yıpranmaması için genel müdürlük görevinden feragat ettiğini bildirdi. Hürriyet’e konuşan Gökmen, “Yasal süreç sonunda zorunlu olarak yapılacak bir atamanın, Bakanlıkla aramda karşılıklı güven ve iletişimi tesis edemeyebileceğinden, Devlet Opera ve Balesi’nin daha fazla yıpranmaması için DOB Genel Müdürlüğü’ne iade edilme yasal hakkımdan feragat ediyorum. Bundan sonra Sayın Bakan’ın takdirleri doğrultusunda hareket edeceğim” değerlendirmesini yaptı.

ÇELİK GÖREVDEN ALMIŞTI

Dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 24 Temmuz 2014’te Ertuğrul Günay’ın atadığı şef Rengim Gökmen’i görevinden alarak bakanlık müşavirliğine getirirken yerine de vekaleten Selman Ada’yı atamıştı. Gökmen, “görevden alınmasının hukuka aykırı olduğu” gerekçesiyle dava açmış ve kazanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle