Gündem Haberleri

  Genel Kurul sakin geçecek

  Hürriyet Haber
  13.01.2002 - 15:05 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu`nu, iki haftalık yoğun çalışma programının ardından sakin bir hafta bekliyor. Meclis'te bu hafta bazı araştırma önergeleri ve uluslararası anlaşmalar ele alınacak.

  Danışma Kurulu başka bir karar almadığı takdirde, 15 Ocak Salı günü Genel Kurul`da, sözlü soru önergelerinin görüşülmesinden sonra, AK Parti Karaman Milletvekili Zeki Ünal ve arkadaşlarının işsizlik ve yoksulluk sorunlarıyla ilgili Meclis Araştırması önergesi ele alınacak.

  Genel Kurul`da 16 Ocak Çarşamba ve 17 Ocak Perşembe günleri, uluslararası bazı sözleşmeler ile ikili anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair tasarılar görüşülecek.
     
  KOMİSYONLAR
     
  TBMM KİT Komisyonu da Salı ve Çarşamba günleri toplanarak,  TEDAŞ ve bağlı şirketler ile Çay-Kur Genel Müdürlüğü`nün hesaplarını ele alacak.

  Plan ve Bütçe Komisyonu da Salı günü toplanarak, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu`nun (Fak-fuk Fon), Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü`ne dönüştürülmesini öngören yasa tasarısı ile Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı kurulması hakkındaki yasa teklifini görüşecek.

  Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın`a yönelik iddiaları soruşturmak için kurulan komisyon da 15 Ocak Salı ve 17 Ocak Perşembe günleri yapacağı toplantılarda, komisyona gelen belgeleri değerlendirecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı