Gündem Haberleri

  Genco Erkal’ı hiç böyle görmediniz

  Neslihan AKDAŞ
  05.01.2002 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Daha çok epik tiyatronun kuramcısı Bertol Brecht'in oyunlarını oynayan Genco Erkal, yeni oyununda alışılmış tarzının dışına çıkıyor. Erkal bu oyunda seksi oyuncu Şebnem Özinal'la birlikte başrolü oynuyor.

  Fransız yazar Laurent Baffie'nin yazdığı, Türkçe uyarlamasını ise Umur Bugay'ın yaptığı ‘‘Yarışma’’nın yönetmenliğini de Genco Erkal üstlendi. Yarışma, Dostlar Tiyatrosu'nun bugüne kadar sahnelediği alışılmış tarzının dışında sürpriz bir oyun. Genco Erkal, oyunla ilgili olarak şunları söyledi:

  PARİS'TE KAPALI GİŞE

  ‘‘Ekonomik kriz altında boğulan insanlarımıza biraz nefes aldırmayı, hoşça vakit geçirtmeyi amaçladık. Söylemek istediklerimizi yine söylüyoruz, ama bu kez eğlendirici bir yolla. Bu oyun geçen şubattan bu yana Paris'te kapalı gişe oynuyor. Orada Cindy rolünü oynayan sanatçı, Şebnem Özinal gibi 'Popcorn' oyununda rol almış biri. Ziya Kürküt de daha önceki sunuculuk deneyimleriyle bu oyuna katkıda bulunuyor.’’

  TV DÜNYASINA ELEŞTİRİ

  Ünlü sanatçı, dekolte konusunda ise, ‘‘Oyunun gereklerini yapıyoruz. Belli bir estetik içinde oluyor. Hiçbir şekilde bayağılaşmadan birtakım şeyleri göstermek zorundaydık’’ dedi.

  Oyunun her sahnesinde neredeyse playboy kızları gibi giyinen Şebnem Özinal ise şunları söyledi:

  ‘‘Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu'nda oynamak heyecan verici. Bana ilk teklif geldiğinde dalga geçildiğini düşündüm. Yıllardır komedi oynadığım için rolü çabuk kavradım. Dekolte kıyafetler de, çıplaklık da oyunun gereği. Kenter Tiyatrosu'nda da bir oyun sırasında bir başka arkadaşımız böyle dekolte kıyafetler giyiyordu. Bazıları haber oluyor, bazıları olmuyor.’’

  Oyun, televizyonda her gün canlı yayınlanan bir yarışma programının ardında dönen dolapları sergilerken, bir yandan da seyircisini televizyon dünyasının mutfağına götürüyor. İzleyici, bütün gerçekleri yarışmanın çekildiği stüdyodan izliyor. Reyting uğruna çevrilen dolapları, skandalları, yozlaşmış kişilikleri ve bütün bunları gizleyen renkli ve ışıklı görünüşüyle izleyiciye çok tanıdık gelecek olan ‘‘Yarışma’’, yalnızca bilgi yarışmalarına değil, bütün olarak medya gerçeğine eleştirel bir bakış sunuyor.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı