Gündem Haberleri

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret etti

  AA
  19.05.2015 - 10:19 | Son Güncelleme:

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberindeki heyet, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

  Bakan Kılıç ve beraberindeki heyet ve Türk bayrakları taşıyan gençlerle, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Mozoleye çelenk koyan Kılıç, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

  ANITKABİR'DEKİ TÖRENLERDEN KARELER

  Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:
  "Aziz Atatürk, bugün Türkiye gençliğine armağan ettiğiniz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Aynı zamanda bugün, zat-ı alilerinizin Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkışınızı ve Türk kurtuluş savaşını başlatmanızı da anıyoruz. Ülkemiz, açtığınız yolda muasır medeniyetler seviyesine gelmek ve bu seviyenin daha da üstüne çıkmak için emin adımlarla ilerlemektedir. Bütün gençliğimiz adına Türkiye Cumhuriyetinin güçlü ve kararlı savunucuları olarak buradayız.

  Bizler, kazandırdığınız cumhuriyet değerlerini gençliğimizle birlikte muhafaza ederek daima huzuru ve barışı öncelemekteyiz. Türkiyemiz bugün kendi kadim kültür ve medeniyeti, milli, manevi ve milletimizin öz güveni ile daha güçlü bir ülke haline gelmiştir. Gelecekte bu gücümüzü daha da artıracağımıza ülkemiz ve gençliğimiz adına söz veriyoruz. Huzurunuzda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun."

  Kılıç, daha sonra kızı Ece ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Anıtkabir'de 19 Mayıs Konseri

  Genelkurmay Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla TSK Bandoları tarafından Anıtkabir'de ve Ankara'da yer alan AVM'lerde halka açık olarak gerçekleştirilecek konserler olacağını duyurdu.

  Anıtkabir'de 19.00 - 23.00 saatleri arasında gerçekleştirileceği kaydedilen programda Hakan Aysev, Feryal Türkoğlu ve TSK Armoni Mızıkası ile Atatürk Gençliği Korosundan Atatürk'ün Sevdiği Türküler ve Bando Konseri'nin yer alacağı belirtildi. Genelkurmay tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca Anıtkabir'deki programın 1919 adet Barış Fenerinin uçurulmasıyla son bulacağı da duyuruldu.

  Anıtkabir'de gerçekleştirilecek etkinlik programı şöyle:

  Saat Faaliyet
  20:30-20:35
  Faaliyet Programının Arzı
  Saygı Duruşu
  Günün Anlam ve Önemine İlişkin
  20:35-21:00
  Piyano Resitali (Gülsin ONAY)
  21:00-22:15
  Hakan AYSEV, Feryal TÜRKOĞLU ve TSK Armoni Mızıkası ile
  Atatürk Gençliği Korosundan Atatürk'ün Sevdiği Türküler ve Bando
  Konseri
  22:15-22:45
  1919 adet Barış Fenerinin Uçurulması
  22:45-23:00
  Faaliyetin Sona Ermesi

  Ankara'daki alışveriş merkezlerinde bugün yapılacak gösterilerin listesi ise şu şekilde:

  19.00-23.00 ANITKABİR TSK ARMONİ MIZIKASI
  15.00-17.00 KUĞULU PARK TÜRK ARMONİ YILDIZLARI
  15.30-17.30 CEPA AVM 4’ÜNCÜ KOR.BLG.BND.K.LIĞI
  16.00-18.00 ANKAMALL AVM DZ.K.K.LIĞI BND.
  15.00-17.00 ANTARES AVM J.GN.K.LIĞI BND.
  16.00-18.00 NATA VEGA AVM HV.K.K.LIĞI BND.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı