GeriGündem 'Gençlere özür borcum var'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Gençlere özür borcum var'

'Gençlere özür borcum var'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de Anadolu Halkçı Gençlik Derneği’nin (HAGED) İl Özel İdaresi Salonu’nda düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplantı salonunun bazı koltuklarına, Ankara’daki terörist saldırıda ölen partililerin fotoğrafları ile karanfiller bırakıldı. Toplantıyı sunan türbanlı genç kızın üzerindeki Che Guaveira’nın resminin olduğu tişört de dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu konuşmasında özetle şunları söyledi: “Sizin bugünlerde yaşadığınız heyecanı, ben de 1968’lerde yaşadım. Gençlere büyük acılar yaşattılar ve ağır bedeller ödettiler. Bugün biz onları saygıyla anıyoruz. Haklı davalarının arkasında cesaretle durdular. Geçmişi çok iyi bilirsek, geleceği daha iyi inşa etmeliyiz. Bizim bu ülkenin gençlerine bir özür borcumuz var. Önlerini kestik hep, ‘sen sus biz konuşacağız’ dedik. Şimdi gençler bizlere ‘sen sus, biz konuşacağız’, diyorlar. Eğer siz bir ülkeyi batırmak istiyorsanız, eğitim sistemini bozacaksınız. Eğitim sistemi bozulan bir ülke, çabucak yıkılır. Nasıl bir gelecek kurmalıyız. Denge ve denetleme aygıtlarını çok iyi çalıştırmalıyız. Hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı, güven ve huzuru inşa etmeliyiz. Katma değeri yüksek ürünler üreten bir Türkiye olmalıyız. Güçlü sosyal refah devleti kurmalıyız. Aç ve açıkta hiç kimsenin kalmadığı bir Türkiye kurmalıyız. Demokrasi uğruna bir bedel ödenecekse, o bedeli ödemeye ben hazırım.

ORADAKİ HALK OLAYI
Cerattepe’ye milletvekili arkadaşlarımızı gönderdik. Ancak bu olayın bir partinin olayı olmasını istemedik, bir gölge düşmesin istedik. Bu olay bir partinin adına yüklenmesin istedik. Çünkü oradaki bir halk olayıydı. Gezi olaylarında da aynısını düşündük ve yaptık. Bizler sizlerin önüne engel olmayacağız. Sizler gençlersiniz, delikanlısınız. Sizi seviyoruz. HAGED’in Kayseri’de doğması ve Türkiye’ye yayılması, bizim için çok önemli.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle