Gündem Haberleri

  Gençler ve çocuklar, bu oyunlar sizin için!

  Hürriyet Haber
  13.10.2003 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda (BBT) iki yeni çocuk oyunu seyirciyle buluşuyor. Haluk Işık’ın yazıp Defne Şener Günay’ın yönettiği "Harikalar Mutfağı" ve Fikret Terzi'nin yazıp Didem Germen Aydın'ın yönettiği "Barış Ormanında Yarış". Fidan Tek’in yönettiği Aziz Nesin’in "Yaşasın Kavuniçi" ile Turgut Özakman’ın "Darılmaca Yok" adlı oyunlarıyla Fernando Arrabal’in "Cephede Piknik" ve Eugenio Ionesco’nun "İki Kişilik Hırgür"ü ise genç seyirciler için perde açıyor.

  "Harikalar Mutfağı"nın dekor ve kostüm tasarımını Ayçın Tar gerçekleştiriyor. Oyunda Emrah Eren, Faruk Üstün, Gülin Vaz, Gökhan Bozkurt ve Güneş Kozal rol alıyor. “Harikalar Mutfağı”nda biri yetenekli, diğeri beceriksiz iki aşçının başına gelenler ve aşçıların mutfaklarında yaşayan kedi ile farenin didişmeleri eğlenceli bir dille anlatılıyor. Oyun 4 Ekim’den itibaren küçük izleyicilerin beğenisine sunulacak.

  Fikret Terzi’nin yazıp Diğdem Germen Aydın’ın yönettiği “Barış Ormanındaki Yarış”ın dekor tasarımı Ali Yenel, kostüm tasarımı ise Gönül Sipahioğlu’na ait. Oyunun başlıca rollerinde Gökhan Seyhan, Sibel Seyhan, Elif Ürse, Özge Özder ve Attila Eroğlu var. 11 Ekim’de sahnelenmeye başlayacak oyunda,  sevgi, dostluk, kardeşlik ve başarı kavramları  işleniyor. Geçen sezonun beğeniyle izlenen oyunu Suzen Albek’in yazıp Mert Asutay’ın yönettiği “Çakmaktaşı” adlı çocuk oyunu ise bu yıl da küçük izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Cengiz Özek’in yazıp yönettiği “Çöp Canavarı” adlı  gölge oyunu yine BBT’de görülebilecek.

  BBT’de  geçen sezon sonunda “Gençlik Oyunları” adı altında sahnelenmeye başlayan tek perdelik dört oyun, yeni sezonda da izleyicilerin karşısında olacak. Fidan Tek’in yönettiği Aziz Nesin’in “Yaşasın Kavuniçi” ile Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunlarıyla Edip Saner’in yönettiği Fernando Arrabal’in “Cephede Piknik” ve Eugenio Ionesco’nun “İki Kişilik Hırgür” oyunlarının ortak temasını savaş karşıtlığı ve düzen eleştirisi oluşturuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı