Gündem Haberleri

  Gençler Ata'nın yolundan Anadolu'ya yürüyecek

  ANKA
  13.05.2008 - 09:33 | Son Güncelleme:

  Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 16 Mayıs'ta İstanbul’dan başlayarak, 19 Mayıs'ta Ankara'da Anıtkabir ziyareti ile sona erecek "Bağımsızlık için Anadolu'ya Geçiyoruz" başlıklı gençlik yürüyüşü gerçekleştirecek.

  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ndan 3 gün önce başlayacak ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek yürüyüş için TGB, tüm öğrenci topluluklarına, kulüplerine ve üniversite öğrencilerine 16 Mayıs günü İstanbul’da toplanma çağrısında bulundu.

  Türkiye Gençlik Birliği tarafından yapılan açıklamada, “Türk Gençliği'ni Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'de verdiği görevleri yerine getirmek için vatan savunmasında birleştirmeyi amaçlayan TGB, Cumhuriyet mitinglerinin coşkusu, Mehmetçik eylemlerinin kararlılığıyla Atatürk'ün yolunda Ankara'ya yürüyor" denildi.

  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 16 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek buluşmada, saat 11.00’de Atatürk Gençliği Çalıştayı düzenlenecek ve ardından saat 18.00’de Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Bulutsuzluk Özlemi, Fuat Saka ve Pusula bir konser verecek. Yürüyüş kapsamında 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde Kocaeli, Bursa, Eskişehir ilerinden geçilecek ve buralarda basın açıklamaları yapılacak. 19 Mayıs'ta Ankara'ya ulaşacak olan gençler saat 13.00’de Sakarya Caddesi’nde yapacakları basın açıklamasının ardından saat 14.30’daki Anıtkabir ziyaretiyle yürüyüşlerini noktalayacaklar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı