GeriGündem Genceciktiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genceciktiler

Genceciktiler
refid:15080149 ilişkili resim dosyası

Mustafa Kayın Komondo Er Mustafa Kayın’ın (21) Edirne’nin Keşan İlçesi’ndeki evine ateş düştü. Kayın ailesinin evine acı haber geldiğinde anne Sevgi ile ağabeyi Süney Kayın gözyaşlarına boğuldu. Kamyon şoförü baba Süleyman Kayın acı haberi yolda giderken çalıştığı nakliyat firması aracılığıyla öğrendi.

İŞTE ŞEHİTLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI

ŞEHİDİN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ / WEB TV

- Hüseyin Köksal Şehit Er Hüseyin Köksal’ın, Ankara Keçiören’deki baba evine acı haber ilettildiğinde yakınları fenalaştı. Baba Nurettin Köksal, oğluyla bir gün önce telefonla konuştuğunu söyledi. Baba Köksal, “İki oğlum vardı. Biri şehit oldu. Vatan sağolsun. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Artık bunlar son bulsun. Allah hiç kimseye böyle bir acı yaşatmasın” dedi.
- Ramazan Erdem Şehit Er Ramazan Erdem’in (20), Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Gökçeler Beldesi’ndeki oturan babası Mustafa Erdem’in (56) evi yakınlarının akınına uğradı. Taziyeleri kabul eden Mustafa Erdem, gözyaşlarına boğuldu. Eşi Emine Erdem’i 15 yıl önce kaybeden 6 çocuk babası Mustafa Erdem’i oğulları Gökhan ve Zeki Erdem teselli etmeye çalıştı. Oğluyla en son bir hafta önce telefonda konuştuğunu belirten Erdem, “Ne diyelim vatan sağolsun. Diğer çocuklarım da askerliklerini hep doğuda yaptı. Olmaması lazımdı” diye konuştu.
Sabahattin Derin Şehit haberi üzerine Milas’taki evi Türk bayraklarıyla donatılan Er Sabahattin Derin’in babası Yaşar Derin (49) acı haberi çalıştığı madende öğrendi. Evinin önündeki kalabalığı görünce fenalaşan baba yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabildi. Şehidin annesi Melek Derin (48) ise, “Oğlum, kuzum ölmüş. Oğlumun hiç yüzü gülmedi. Hiç derdi başından eksik olmadı. Günyüzü göremedi” diyerek ağladı.
- Elhas Esendere Kahraman-maraş’ın Göksun İlçesi’nden Er Elhas Esendere terhisine bir ay kala şehit oldu. Esendere’nin Uzman Çavuş olan ağabeyi Okyar Esendere de Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde görev yapıyor. Çavuş ve Emiş Esendere’nin 1’i engelli 5 çocuğundan biri olan Elhas Esendere’nin şehit olduğu haberi ile aile yıkıldı. Ailenin oturduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı. Acı haberi alan komşular da şehidin evine akın etti.
m Mutlu Saydam Er Mutlu Saydam’ın acı haberi, Adapazarı’nın Yukarı Kirazca Köyü’nde oturan ailesine askeri yetkililer tarafından bildirildi. Saydam ailesinin 10 çocuğundan biri olan Mutlu Saydam 13 aylık askerdi. Baba Sıddık Saydam 10 çocuğu olduğunu söyleyerek, “Mutlu benim 8’inci askerimdi. Beşi doğuda askerlik yaptı. Tezkereye 56 günü kalmıştı” dedi.
m Mehmet Ali Tosun 21 yaşındaki er Mehmet Ali Tosun’un Aydın’ın Tepecik Beldesi’ndeki evine ateş düştü. Terhisine 60 gün kalan Piyade Er Mehmet Ali Tosun’un babası Abdullah Tosun, “Vatan için bir canımız vardı verdik. Oğlumla gurur duyuyorum” dedi.
- Süleyman Ballan Terhisine 75 gün kala şehit olan Piyade Er Süleyman Ballan’ın (21), Konya’daki evinde büyük üzüntü yaşanıyor. 5 kardeşin en küçüğü olan Ballan’ın dayısı Celal Bulgurcu, en son bayramda görüştüklerini belirtti. Arkadaşları Ballan izne geldiğinde “Beni beklemeyin” dediğini ifade ettiler.
m Yusuf Pazar Jandarma Komando Çavuş Yusuf Pazar (20) mayın patlaması sonucu şehit oldu. Kuzeniyle birlikte vatani görevini yapan Pazar, dün sabah operasyon bölgesinden telefonla aradığı Ankara’nın Kazan iİçesi’ndeki babası Yaşar Pazar’a “Biz iyiyiz, merak etmeyin. Pazartesi günü birliğimize geri döneceğiz” dedi. Akşam ise baba evine acı haberi geldi.
- Ömer Kara Jandarma Uzman Çavuş Ömer Kara (24) operasyon bölgesinde teröristlerin yerleştirdiği mayının patlaması sonucu şehit oldu. Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki evine acı haber ulaştığında annesi Elmas Kara (50) ve babası Mehmet Kara (51) sinir krizi geçirdi. Acılı baba “Şehit olacağı rüyama girdi. Devlet bir an önce önlem almalı” dedi. Anne Elmas Kara ise 3 çocuğundan ortancası olan şehit oğlu için “Beni oğlumun yanına götürün. Nasıl kıydınız. Ciğerim yanıyor” diyerek gözyaşı döktü.

9 aylık askerdi

Oğuz Yelken Şehit Er Oğuz Yelken ailesinin en küçük oğlu idi. 9 aylık askerdi. İzne geldiği Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Kavacık köyünden ayrılırken 6 Nisan’da sosyal paylaşım sitesinden arkadaşlarına şu mesajı bırakmıştı: “Şimdi gidiyorum Allah kısmet ederse de 7 ay sonra döneceğim. Hepiniz Allah’a emanet olun arkadaşlar, hepinizi çok özleyeceğim”. Şehidin babası İlyas Yelken (60), ağlayan eşi Hatice Yelken’e (57) “Ağlama hanım, güldürmeyelim onları” diyerek yatıştırmaya çalıştı. İlyas Yelken, “Aslan oğlum cuma günü aradı, ‘Baba operasyona çıkacağız, hakkınızı helal edin’ dedi. Şimdi şehit haberini aldık” diyerek gözyaşı döktü.

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle