GeriGündem Genç tiyatrocular için son şans
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç tiyatrocular için son şans

Genç tiyatrocular için son şans
refid:13630700 ilişkili resim dosyası

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliğince genç tiyatrocuları buluşturmayı amaçlayan ve 2-16 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek “Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği”ne başvurular 5 Şubatta sona erecek.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansından alınan bilgiye göre,  Türkiye'nin ve Avrupa'nın birçok yerinden genç tiyatrocuları bir araya getirerek  sanatsal işbirlikleri doğmasına ve kültürel alışverişler yaşanmasına olanak  sağlayacak şenliğe, üniversitelerin tiyatro toplulukları, tiyatro bölümleri ve  konservatuvarlardan öğrenciler başvurabilecek.

Şenlik kapsamında İstanbul'un farklı bölgelerinde düzenlenecek atölye  çalışmaları ve seminerlerin yanı sıra oyun sonrası gerçekleştirilecek  tartışmalarda sanatsal ve kültürel alışverişe olanak sağlayan yenilikçi ve özgün  bir platform oluşturacak.

Avrupa'nın dört bir yanından genç tiyatro yeteneklerini İstanbul'da bir  araya getirecek şenlik, tiyatro üzerine verimli tartışmalara sahne olacak.  Şenlik çerçevesinde tiyatro eğitimini uluslararası anlamda tartışmaya  açacak iki günlük uluslararası “İstanbul 2010 Tiyatro Eğitimi Buluşması”  sempozyumu da düzenlenecek.

Şenlik aracılığıyla, Avrupa üniversiteleri arasında sanatsal  işbirliklerinin kurulması, ortak prodüksiyonların ortaya çıkarılması ve atölye  çalışmalarının düzenlenmesi amaçlanıyor.

2-16 Mayıs tarihlerinde yapılacak şenliğe başvurularla ilgili bilgi ve  şenlik başvuru formuna “www.istanbul2010.org” adresinden ulaşılabiliyor.  Şenliğe başvurular 5 Şubat'ta sona erecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle