Gündem Haberleri

  Genç Teğmen kalp krizinden öldü

  Burak GEZEN- Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE, (DHA)
  20.02.2006 - 15:52 | Son Güncelleme:

  Jandarma Teğmen Emrah Durmuş, okuldan devre arkadaşının cenazesine gitmeye hazırlanırken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

  Çanakkaleli 25 yaşındaki Jandarma Teğmen Emrah Durmuş, görev yaptığı Ankara'da, ölen harp okulundan devre arkadaşının cenazesine gitmeye hazırlanırken kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Çanakkale'ye getirilen Teğmen Durmuş'un cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.

  Geçen cumartesi günü Ankara'da ölen okuldan devre arkadaşı bir teğmenin cenaze törenine gitmeye hazırlanan Jandarma Teğmen Emrah Durmuş, evinde girdiği duştan bir daha çıkamadı. Cenazede göremeyince durumdan şüphelenerek eve gelen teğmen arkadaşları, banyoda Durmuş'un cansız bedeniyle karşılaştı.

  Kara Harp Okulu'ndan 2004 yılında mezun olan ve Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı'nda stajyer olarak görev yaparken atama için gün sayan Çanakkaleli Jandarma Teğmen Emrah Durmuş'un kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi.

  /images/100/0x0/55ea9cbcf018fbb8f88b603dCenazesi dün gece Çanakkale'ye getirilen Teğmen Emrah Durmuş için bugün askeri tören düzenlendi. Törene Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Kıdemli Albay Kemal Potur, 116'ıncı Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Atilla Uğur, Başsavcı İlmettin Köklü ile çok sayıda subay ve astsubay katıldı.

  Öğle namazının ardından Necippaşa Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrasında Durmuş'un tabutu bir süre askerlerin omuzlarında taşındı, ardından Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi. Adliye santralinde görevli annesi Neciye Yıldız, oğlunu son yolculuğuna uğurlarken yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi. Anne Yıldız'ı bu acı gününde adliye personeli yalnız bırakmadı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı