Gündem Haberleri

  Genç sanatçılardan 4'lÜ karma sergi

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aksanat Resim Galerisi dört genç sanatçının çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Kadir Reisli, Somel, Yiğit Yazıcı ve Yurdanur Şentürk'ün çalışmalarının yer aldığı sergi 23 Haziran'a kadar sürecek.

  Aksanat'ta düzenlenen serginin amacı dört ayrı estetik anlayışı ve geleceğe uzanan uçsuz bucaksız serüvenleriyle izleyicilere yeni coğrafyaların kapılarını açmak.

  Sergiye katılan sanatçılardan Kadir Reisli 1962 doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi GSF Resim Bölümü mezunu. ‘‘Sanatçı, her varlık gibi başı sonu bilinmeyen bir ‘boşluk'ta yer alır. Bu hayat dolu bir ‘hayat'tır. Bir ‘hiç'e aşık olur ve onu estetik ‘biçim'e dönüştürür,'' diyor resmini anlatırken.

  Serginin bir diğer ismi Somel ise 1969 doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi GSF Resim Bölümü mezunu. Halen aynı üniversitede doktora yapıyor. Sanatı ‘‘Hayat doğa kökenli olduğu zaman kaderiyle barış içerisindedir, yaratıda ve yaşamda doğayla bütünleşme varolan en kışkırtıcı enerjidir'' sözleriyle anlatıyor.

  Genç sanatçılardan Yiğit Yazıcı 1969 doğumlu. O da diğer ressamlar gibi Mimar Sinan Üniversitesi GSF Resim Bölümü mezunu. Resim yapma amacını ‘‘Hayatta niye varız sorusunun cevabı benim için resim yapmak. Hissettiklerimin tanıkları resimler'' diyerek ifade ediyor.

  Serginin son ressamı Yurdanur Şentürk de 1969 doğumlu. Marmara Üniversitesi GSF Resim Bölümü mezunu. Aynı okulda yüksek lisans yaptı. Kendini anlatırken, ‘‘Resmimdeki kaos kavramını kurgularken, değişen dünya ve üzerindeki toplumların değişim süreci sırasında binlerce yıldır geçirdikleri evreleri imgelerle yansıtmak istedim,'' diyor.

  4'lü Karma Resim Sergisi pazar-pazartesi günleri dışında 11.00-19.00 saatleri arasında gezilebilir.

  Aksanat Resim Galerisi, İstiklal Cad. No: 16, Taksim. Tel: (0212) 252 35 03 / 04

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı