Gündem Haberleri

  Genç kız dolandırıcıları

  Hürriyet Haber
  24.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fuar'da iş bulma vaadiyle, mayolu ve dekolte fotoğraflarını istedikleri genç kızları dolandıran bir şebeke yakalandı.

  26 Ağustos'ta açılacak 68'inci Uluslararası İzmir Fuarı'nı kullanarak kolay yoldan para kazanmak isteyen bir şebeke ortaya çıkarıldı. Alsancak'taki Arzum Haberleşme ve Turizm ismiyle faaliyet gösteren şirket, gazete ilanıyla, fuarda açılacak standlarda görevlendirmek üzere bayan eleman aradıklarını duyurdu. Başvuran genç kızlardan, dekolte kıyafetlerle çekilmiş fotoğraf istendi. Masraflar için de her adaydan 3-5 milyon lira para alındı. Çoğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu genç kızların telefon numaralarını alıp arayacaklarını söyleyen şirket yetkililerinden ses çıkmayınca, dolandırıcılık ortaya çıktı.

  Gözaltındalar

  Şikayet üzerine yapılan operasyonda, şirketin sahipleri Yücel Yıldız (28), Harun Şekerkarar (20) ve sekreter Gülpınar Taşdemir (23) ile Ramazan Kaya (21) gözaltına alındı. Yaklaşık 150 genç kızı dolandırdıkları tahmin edilen sanıkların sorgusu sürüyor.

  Çoğu üniversite öğrencisi

  Gençleri dolandırdıkları belirlenen Yücel Yıldız, Harun Şekerkarar ve çalışanlardan Ramazan Kaya ile Gülpınar Taşdemir gözaltına alındı (üstte). Şirket merkezinde yapılan aramada, çoğu üniversite öğrencisi olan genç kızlardan aldıkları mayolu ve dekolte kıyafetlerle çekilmiş fotoğraflar ele geçirildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı