Gündem Haberleri

  Genç kadından kötü haber

  DHA
  08.06.2017 - 13:53 | Son Güncelleme:

  Rize'nin Ardeşen İlçesi Eski Armutluk Köyünde, bölgede varangel olarak bilinen ilkel teleferik kabinine çay yükleyen 22 yaşındaki Özlem Terzi ile çığlıklar üzerine yardımına koşan komşusu 31 yaşındaki Emine Karlı, elektrik kaçağı nedeniyle akıma kapıldı. 6 aylık hamile olan Özlem Terzi hayatını kaybetti, Emine Karlı tedavi altına alındı.

  Olay, dün akşam saatlerinde Eski Armutluk Köyünde meydana geldi. Ali Paşa Terziye ait tarladan topladıkları çayları ilkel teleferik kabinine yerleştirmeye çalışan Özlem Terzi, elektrik kaçağı nedeniyle akıma kapıldı. Genç kadının çığlık sesleri üzerine yardıma koşan Emine Karlı da elektrik çarpması sonucu kendinden geçti.

  Çevredekilerin elektrik akımını keserek kurtarmaya çalıştığı iki kadın, Pazar Kaçkar Devlet Hastanesine kaldırıldı. 6 aylık hamile olduğu öğrenilen Özlem Terzi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

  Emine Karlının ise tedavisi sürüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

  İLKEL TELEFERİKLER TEHLİKE SAÇIYOR

  Doğu Karadeniz’de yoğun olarak kullanılanÿve bölgede ’varangel’ olarak adlandırılan ilkel teleferiklerle ilgili rapor hazırlayan Rize Makine Mühendisleri Odası, sayıları Rizede 10 bin, bölge genelinde ise 20 bine ulaşan ilkel teleferiklerin can ve mal güvenliği açısından büyük tehlike oluşturduğuna dikkat çekmişti.

  Ölümlü ve yaralamalı çok sayıda kazaya neden olan ilkel teleferiklerin gelişi güzel kullanıldığına dikkat çeken ve hiçbir mekanizmasının düzgün olmadığına yer verilen raporda teleferiklerin bir standarda kavuşturulması gerektiğine işaret edilimişti. Bölgedeki doğa şartlarının dağlık ve engebeli olması nedeniyle tarlalardan çay taşıma için kullanılan ilkel teleferikleri bazı vatandaşlar ulaşım içinde kullanıyor.

  Genç kadından kötü haber

  Genç kadından kötü haber

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (08.06.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: ölüm , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı