GeriGündem Genç iletişimcinin gurur günü
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    2
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Genç iletişimcinin gurur günü

Genç iletişimcinin gurur günü
refid:19407762 ilişkili resim dosyası

Nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı amacıyla Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen Genç İletişimciler Yarışma-sı’nın 23’üncüsünde dereceye girenler ödüllerini törenle aldılar.

Akdeniz ve Erciyes Üniversitesi’nden 14’er proje

Genç iletişimcinin gurur günü

AYDIN Doğan Vakfı’nın (ADV) düzenlediği 23’üncü Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere İstanbul Hilton Convention Center’da ödülleri verildi. Vakfın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla iletişim fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında düzenlediği 23’üncü Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı. 28 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında 1104 öğrenci 939 çalışma ile katıldığı yarışmada, 17 üniversitenin 136 öğrencisi 79 proje ile ödül kazandı. En çok ödülü 14’er projeyle Akdeniz ve Erciyes Üniversitesi aldı. Korhan Abay’ın sunuculuğunu yaptığı törende Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da konuşma yaptı.

GENÇ İLETİŞİMCİLERİN GURUR GÜNÜ / FOTOGALERİ

GENÇ İLETİŞİMCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI / WEB TV

23 yıl önce ödül alanlar şimdi olgun gazeteciler

Genç iletişimcinin gurur günü

Bakan Kılıç törende şunları söyledi: “23 sene önce genç iletişimciler yarışmasında dereceye giren dönemin gençleri bugün mesleğin olgun gazetecileri ve bugün ödül alacak kardeşlerimiz gelecekte bu ödülleri veren insanlar makamında olacaklar ve geleceğin Türkiye’sinde Türk medyasını yöneten, yönlendiren köşeleri dolduran önemli kalemler ve fikir erbabı konumunda bulunacaklar. Bugün gençlerimizin ödüllendirilecek olması, sadece onlara takdim edilecek kuru bir ödülden ibaret olmayacak. İnanıyor ve biliyorum ki bugün dereceye giren gençlerimizin büyükleri tarafından takdir edilmiş olmaları aynı zamanda onların gelecek yönelimlerini de belirleyecek olan önemli bir yol haritası olacak.”

Yarışma, öğrencilere önemli kazanımlar sağlıyor

ADV Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı  gençlerin şekillendireceği yarınlarda, iyi eğitimli iletişimcilerin önemli rolü olacağını söyleyerek şöyle devam etti: “Artık insana yatırım, en az fiziksel sermaye yatırımları kadar önemli. Vakfımız Doğan Grubu’nun sosyal sorumluluk projelerini yürütürken çalışmalarının işte bu önemli sorunun çözümü için olanaklar yaratmaya ayırıyor. Genç İletişimciler Yarışması’nın gerek okullar gerekse öğrenciler için önemli kazanımlar sağladığı, her geçen yıl artan ilgi ve kalite ile kanıtlanıyor. Bunun yanı sıra, bizi sevindiren önemli bir gelişme de ortak proje sayısının artıyor olması.”

Gençlere ödül okullara plaket

Genç iletişimcinin gurur günü
Genç iletişimcinin gurur günü

YAZILI Haber’de dereceye girenlere ödülleri Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Röportaj’da dereceye girenlere ödüllerini ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu verdi. Araştırma İnceleme’de dereceye girenler ise ödüllerini, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’den aldılar. Ödüllerinin verilmesinin ardından Aydın Doğan, ödül alan üniversitelerin rektör ve dekanlarına plaket verdi.

İŞTE DERECEYE GiRENLER

Aydın Doğan Vakfı 23’üncü Genç İletişimciler Yarışması’nda, yazılı basın alanında dereceye giren iletişim fakülteleri lisans öğrencileri şöyle:

YAZILI

HABER: Birincilik Ödülüne: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ali Çetinkaya Gazete Kampüs, Sayı:50, Sayfa: 8’de yer alan, "Taksim’in Kahraman Polisi Siverek’te Unutuldu" adlı  çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Asude Yardımcı İletim Gazetesi Sayı:109, Sayfa: 17’de yer alan, "Nesin Arşivini Hollandalılar Koruyor" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne:Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Göksel Basmacı Gazete Kampüs Sayı: 46, Sayfa: 8’de yer alan "Sızan’ın Sağlık Ocağı Yok Ama 25 Doktoru Var" adlı çalışmasıyla,

RÖPORTAJ: Birincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Serpil Baydağ Akdeniz İletişim Gazetesi, Sayı:  84, Sayfa: 6-7’de yer alan,"Özgürlüğe Açılan Tekne" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne : İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden Volkan Ağır Eksiyirmidört Dergisi, Sayı: 2, Sayfa: 22-27’de yer alan,"Sol Çizginin Adamı Metin Kurt " adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne: Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Asel İsmankulova, Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ayperi Seyitbekova, Manas Öğrenci Uygulama Gazetesi, Sayı: 32, Sayfa: 14’de yer alan "Şirin Aytmatova Babamın Eserindeki Çocuğa  Acıdığımdan Ağlamıştım" adlı çalışmalarıyla,

ARAŞTIRMA-İNCELEME: Birincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Doğuş Yolcu Atölye Dergisi, Sayı: 1, Sayfa: 10-13’de yer alan,"İlk Türk Traktörü HSG" adlı  çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne :            Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ulanbek Egizbayev Manas Öğrenci Uygulama Gazetesi, Sayı: 33, Sayfa: 4-6’de yer alan, "Kilosu 2,5 Liradan Orta Asya’yı Uyuşturuyor" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Burcu Aydındağ, Çiğdem Toparlak Detay Dergisi, Sayı: 85, Sayfa: 8-11’de yer alan "Gücün Kaynağı Tohum Artık Kimin Elinde" adlı çalışmalarıyla,

FOTOĞRAF: Birincilik Ödülüne : Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Murat Şaka Bir Gün Gazetesi, Sayı: Mayıs 2011, Sayfa: 16’da yer alan "İki Arada" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Tuna Tekin Akdeniz İletişim Gazetesi, Sayı: Haziran 2011, Sayfa: 3 "Kuşlara Özenen Tavuklar" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Necdet Burak Özyurt Mihaber Dergisi, Sayı: Temmuz 2011, Sayfa: 67-73’de yer alan, "Mihaber12" adlı çalışmasıyla,

MAGAZİN HABERCİLİĞİ: Birincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Nagihan Ünlü Atölye Dergisi, Sayı:1, Sayfa: 52-54’de yer alan "Tekerlekli Sandalyede Vals" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne  Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Serkan Sıryol Kampus Gazetesi, Sayı:50, Sayfa: 10’da yer alan, "Dünya Mirasının Yaşayan Efsanesi Hayri Dev" adlı   çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne            İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden Zeynep Sarsılmaz, Özgü Öztuna Eksiyirmidört Dergisi, Sayı: 2, Sayfa: 34-35’de yer alan, "Gökkuşağına Tırmanmak Zordur" adlı çalışmasıyla,

SPOR HABERİ: Birincilik Ödülüne : Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Demet Yalçın Eriha Dergisi, Sayı: 3, Sayfa: 80-83’de yer alan "Tek Yumurta İkizleri Şampiyonluğa Doymuyor" adlı    çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Deniz Toprak Mihaber Dergisi, Sayı: Temmuz 2011, Sayfa: 84-87’de yer alan, "Afrika’dan Gelen Umutlu Futbolcular" adlı çalışmasıyla,  Üçüncülük Ödülüne            Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Sercan Topçular Eriha Dergisi, Sayı: 3, Sayfa: 84-87’de yer alan,"Meryem Ana Spor Salonu" adlı çalışmasıyla,

GAZETE MİZANPAJI: Birincilik Ödülüne: Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Emin Sansar Akdeniz İletişim Gazetesi, Sayı: 84 Sayfa: 1-6-7-12’de yer alan "Akdeniz İletişim Gazetesi Mizanpajı" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ayşe Arsal Selçuk İletişim Gazetesi, Sayı: Mart-Nisan 2011, Sayfa: 1’de yer alan "1. Sayfa Mizanpajı " adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ömer Aydın İletim Gazetesi, Sayı: 106, Sayfa: 1’de yer alan "İletim Gazetesi Gazete Mizanpajı" adlı çalışmasıyla,

DERGİ MİZANPAJI: Birincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Tuna Tekin Atölye  Dergisi, Sayı: 1, Sayfa: 10-13, 14,17, 101-103’de yer alan  çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Burak Nehbit Eksiyirmidört Dergisi, Sayı:2’de yer alan çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Okan Yücel İtalik Dergisi Sayı: 14’de yer alan çalışmalarıyla,

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Araştıma – İnceleme  :   Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencilerinden Nuri Soyucak, Sabri Günbegi Genç Anadolu Gazetesi, Sayı: 108, Sayfa: 20-23’de yer alan "Yükselen Katlar Yıkılan Tabular" adlı çalışmalarıyla, Gazete Mizanpajı:   Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencilerinden Samet Yıldırım, Nuri Soyucak Genç Anadolu Gazetesi, Sayı: 108, Sayfa: 20-23’de yer alan çalışmalarıyla,

GÖRSEL

TELEVİZYON HABERİ: Birincilik Ödülüne Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Emine Şeker ve Cemil Atabey "Beni Duy, Beni Gör, Beni Anla" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Bilal Gültekin, Ömer Kalabalık, Süeda Yıldırım "Asırlık Çınar Anlayışı" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Sıla Özsoy, Mehmet Öztürk, Emrah Akın "Güneş Ev" adlı çalışmalarıyla,

BELGESEL: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Emine Altaş "Kuma" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencilerinden Gizem Naz Özer, Deniz Ersoy, Muratcan Gökçe "Bir Vapur Geçer Boğaza Doğru"  adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ercan Yıldırım, Çağlar İlim, Veysel Akşahin, Yavuz Pullukçu "Toruk" adlı çalışmalarıyla,

KISA FİLM: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Selim Tunca "Kırmızı Sandalye" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden, Argen Keneş "Çorap"  adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Vedat Coşkun "Gözü Açık" adlı çalışmasıyla,

TELEVİZYON JENERİĞİ: Birincilik Ödülüne  stanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü öğrencilerinden, Cengiz Karahan "Why Başıma Gelenler" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Kenan Subaşı, Nilüfer Uzunhan "Bitmeyen Yolculuk"   adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Alper Sevinç "Merve ile Her Şeye Dair" adlı çalışmasıyla,

İŞİTSEL

HABER PROGRAMI: Birincilik Ödülüne Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Yağmur Can, Gizem Derebaşı "İstanbul’un Sesleri" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Buse Bilgili "Ben Bunları Haketmedim" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne  Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Abdurrahman Keçeci "Gizli Kahraman" adlı çalışmasıyla,

MÜZİK PROGRAMI: Birincilik Ödülüne Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Neval Kurtulmuş ‘’Dört Köşe” adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğlecilerinden Ceyhan Hansu, Özge Giritlioğlu "Bol Bol Vitamin" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Çiğdem Arman "Şarkıların Dili" adlı çalışmasıyla,

ŞOV PROGRAMI: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Büşra Özoğlu, Sema Özaktan, Neslihan Kaya, Cansu Tirsioğlu "Kaybolan Yıllar" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Hayri Çelebi "Neler Oluyor Hayatta" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Saibe Pala "Gaf Gafı Açıyor" adlı çalışmasıyla,

REKLAM

REKLAM FİLMİ SENARYOSU : Birincilik Ödülüne Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden İmray Duygu Çakın, Başak Demirbaş "Post-it" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Şeyma Keklik "HAYTAP" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Emine Arslan "Özgür Aklın Gazetesi" adlı çalışmasıyla,

BASIN REKLAMI: Birincilik ÖdülüneBahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Osman Nadir Aydın "TBWA – Staj Sana Göre Değil" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Özge Yalçın "WWF Türkiye Doğal Hayata Dikkat" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ayşe Demirbüken "Doğal Güzellik" adlı çalışmasıyla,

RADYO REKLAM METNİ: Birincilik Ödülüne Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden  Deniz Savaş, Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Dicle Kavak "Greenpeace Radyo Spotu Hani Kuşlar Ağaçlar" adlı çalışmalarıyla,  İkincilik Ödülüne             Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Serdar Yıldız "Kebap Fiyatına Bilet" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne            Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Özge Özbayhan, İlknur Dediloğlu, Bilal Kurban "Keskinoğlu Yumurta da Tavuk da Keskinoğlu’ndan Çıkar" adlı çalışmalarıyla,

AÇIKHAVA REKLAMI: Birincilik Ödülüne İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Hasan Görkem Çiftçi "45 Saniyede İhtiyaç Kredisi" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Mehmet Azap "Kültür ve Eğlenceni Kat-la" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Can Ay "Çöpten Adam Olur, Çöp Atandan Adam Olmaz" adlı çalışmasıyla,

REKLAM KAMPANYASI BÜYÜK ÖDÜLÜ: Bu Ödüle İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Gürkan Genç "Teknosa Reklam Kampanyası" adlı çalışmasıyla,

HALKLA İLİŞKİLER

KURUMSAL İLETİŞİM PROJESİ: Birincilik Ödülüne     Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Tuğba Kavas, Serkan Sözen, Aynur Evecen, Erdem Erdoğan "Atlas Jet Kurumsal İletişim Projesi" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne : Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Defne Çelik, Seçil Şişman, Ceren Temuçin, Ayşegül Arıkan "Toplum Destekli Polislik Şubesi POLİROBOT" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Bennu Yar, Gizem Koparan, Burak Solak, Tolga Meriç "Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı" adlı çalışmalarıyla,

ÜRÜN- HİZMET TANITIM PROJESİ: Birincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Murat Özkanat, Turan Tiyenç, Ali Aşiran, Özgür Sürmeci "Cafe Crown Mpr Kampanyası" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerinden Fulya Arslan , Celal Yiğit, Buket Molla "Atasay/Young Ring” adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Pelin Acara, Setenay Dilara Güler, Hande Selin Yılmaz, Merve Özkan "Saka Su/ Sağlık İçin Saka İçin" adlı çalışmalarıyla,

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ: Birincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Arda Tunca, Pelin Palta, İpek Çankaflı "Sesinizle Gözlerim Olur Musunuz Konuşan Kitaplar" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Erhan Eren, Y. Emre Çağdaş, Gülis Töngemen, Fırat İnce "Spor İçin Bir Saat Erken Kalk" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım   Bölümü öğrencilerinden Selin Koç, Tuğçe Erdem, Bora Şükrü Arman, Patrıcıa Benlisoy "Casper’la Gerçek Dönüşüm" adlı çalışmalarıyla,

İNTERNET YAYINCILIĞI

İNTERNET SİTESİ: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecik Bölümü öğrencilerinden, Kenan Şilen, Burak Somuncu www.efanzin.com adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden, Özgür Sürmeci, Tuna Tekin, www.universdeliden.com adlı çalışmalarıyla, üçüncülüğe değer çalışma bulunamadı.

BLOG: Birincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden, Nihan Bayındır, http://www.renkliajanda.com adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü  öğrencilerinden, Volkan Manap, http://ogrenciicatlari.wordpress.com/  adlı çalışmasıyla, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden, Suna Parlak, http://sunaparlak.wordpress.com adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne            Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden, Zeynep Papuçcu, http://sadecebirsene.tumblr.com/ adlı çalışmasıyla,

SOSYAL MEDYA PROJESİ: Bu dalda birincilik ve ikincilik ödülüne değer çalışma bulunamadı. Üçüncülük Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ceren Şekerciler, Alican Akgün, Abdulaziz Akova, http://www.organbagisiylayasat.org/adlı çalışmalarıyla, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Yavuz Kanbur, http://www.vasiyetmail.com/ adlı çalışmasıyla,

İNTERNET MEDYA SİTESİ Birincilik Ödülüne İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden, Ümit Aslan http://bilgilidunya.net adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne            Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Yağmur Karagöz, Abdullah Özkan http://www.akdeniziletisim.com/ adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Süleyman Gökmen Kaya, Sertaç Çakır, Funda Tekin http://bilet.bahcesehir.edu.tr/ adlı çalışmalarıyla değer görüldü.

ÖDÜLLER

BİRİNCİLİK ÖDÜLLERİ: Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, 1000 TL’lik para ödülü,       D-Smart Kutusu.

Reklam Kampanyası Büyük Ödülü: Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, 1500 TL’lik para ödülü, D-Smart Kutusu.

İKİNCİLİK ÖDÜLLERİ: Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, kol saati, 2 adet kitap (Röportaj Yazarlığında 60 Yıl ve Weimar Cumhuriyetinden Günümüze Fotoğraf Ajanslarının Fotojurnalizme Katkıları).

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLLERİ: Aydın Doğan Vakfı Ödül Heykelciği, 2 adet kitap (Röportaj Yazarlığında 60 Yıl ve Weimar Cumhuriyetinden Günümüze Fotoğraf Ajanslarının Fotojurnalizme Katkıları).

Ayrıca ödül kazanan öğrencilere Temmuz-Eylül ayları arasında Doğan Medya Grubu’na bağlı gazete, dergi, televizyon ve radyolarda bir ay ile üç ay arasındaki mesleki bilgi ve görgü arttırma amaçlı hazırlanan programlardan yararlanma fırsatı.

TÖRENE KATILANLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, eşi ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Holding Başkan Vekili İmre Barmanbek, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yahya Üzdiyen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, İnternet Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge, Ankara Temsilcisi Metehan Demir, Hürriyet yazarı Taha Akyol, Altan Öymen, Nuri Çolakoğlu...

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle