GeriGündem Genç iletişimcilerin ödül gururu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç iletişimcilerin ödül gururu

Aydın Doğan Vakfı'nın ‘‘Genç İletişimci Yarışması’’nda dereceye giren öğrencilerin ödül törenine, Hürriyet Medya Towers evsahipliği yaptı. Törende, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Anadolu Yıldızları Öğrenci Oda Orkestrası da bir konser verdi.

Aydın Doğan Vakfı'nın, iletişim fakültesi öğrencileri arasında düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması'nda başarılı olan 57 genç iletişimciye ödülleri önceki akşam Hürriyet Medya Towers'da düzenlenen törenle verildi. Nitelikli gazeteci yetiştirmeye katkıda bulunmak amacıyla Aydın Doğan Vakfı tarafından yazılı, işitsel ve görsel iletişim dallarında düzenlenen yarışmaya, 7 fakülteden 240 öğrenci katılmıştı.

Törende, 16-18 yaşlarındaki öğrencilerden oluşan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Anadolu Yıldızları Öğrenci Oda Orkestrası Grieg, Vivaldi, Rossini, Bartok ve Monti'nin eserlerini seslendirdi.

İNSANA YATIRIM

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Birgit törende yaptığı konuşmada, iletişim sektöründe insan öğesine verdikleri önemi vurguladı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, En İyi Sayfa Düzenlemesi Dalı'nda dereceye girenlere ödüllerini verdi. 1'incilik ödülünü, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Burak Şenbak, Itır Akdoğan, Özgür Alev Kaya, Alp Ulugay, Süralp Kuşoğlu ve Cengiz Yıldız, 2'ncilik ödülünü Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencisi Oktay Çetin, 3'üncülük ödülünü de Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden İbrahim Ethem Bilici ve Adem Sazak aldı. 1'incilere 100 milyon lira para ödülü, fakültelerinin dekanlarına da plaket verildi.

En İyi Fotoğraf

1'inci Suna Aktaş, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2'nci Togay Şenalp, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, 3'üncü Gürcan Öztürk, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Suna Aktaş, MÜ İletişim Fakültesi.

En İyi Araştırma İnceleme

1'inci Serhan Akyön, Hakan Ergül, Kumru Geçit, Barış Özkan, Gülendam Bahtiyar, Esin Yavuz, Didem Pala ve Özgür Kamburoğlu, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, 2'inci İnci Dönbaş, MÜ İletişim Fakültesi, 3'üncü Çetin Altınok, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi.

En İyi Haber Röportaj

1'inci Bülent Özgül, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2'nci Selim Budak, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, 3'üncü Serkan Kırlı, MÜ İletişim Fakültesi.

En İyi TV Haber-Haber Program Haber Araştırma

1'inci Didem Yılmaz, Görkem Kiriş ve Funda Erzurum, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü, 2'nci Ilgın Pınar ve Deniz Sonay Özen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, 3'üncü Damla Toprak, Sultan Yeliz Erişkin ve Engin Olgundeniz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Özlem Öğüt, Özlem Yurt, Ümit Kumcuoğlu ve Ahu Peruzhan Cengiz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi.

En İyi Haber Belgesel

1'inci Bingül Elmas ve Fazilet Karakuzu, MÜ İletişim Fakültesi, 2'nci Bingül Elmas ve İmren Tübcil, MÜ İletişim Fakültesi, 3'üncü İsmail Sancak ve Mustafa Hakan Demiralay Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Nihal Tunç, Esra Önal, Rahime Topal, Çiğdem Kesgün ve Emre Fırıncı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi. (Seçici Kurul'un övgüye değer bulduğu MÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinden Bingöl Elmas ve Bahriye Kabadayı'nın 'Seslendirme Sanatçıları'çalışmasına da plaket verildi.)

En İyi Radyo Haber Programı

1'inci Serhat Akça, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2'nci ve 3'üncülüğe değer çalışma bulanamadı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle