Gündem Haberleri

  Genç iletişimciler ders başı yaptı

  Hürriyet Haber
  15.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geleceğin iletişimcilerini yetiştirmek amacıyla kurular Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi, dün ilk öğretim yılına başladı. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, okulun ilk gününde öğrencilere gönderdiği mektupta ‘‘Her şeyden önce iyi ve dürüst birer insan, birer vatandaş olmanın bilincini taşımanızı, Atatürk ilkelerine bağlı olarak yetişmenizi, anne ve babalarınızla birlikte bekliyorum’’ dedi. Aydın doğan tarafından öğrencilere üç ciltlik Atatürk'ün ‘‘Nutuk’’u hediye edildi.

  Basın yayın, televizyon ve reklamcılık alanında nitelikli teknik elemanlar yetiştirmek için 15 Mart 1998'de temeli atılan ve 6 ayda tamamlanan Merter'deki Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi, dün törenle eğitim ordusuna katıldı. 21'inci Yüzyıl teknolojisiyle donatılan 20 derslikli, 96 öğrencili lisenin açılışında konuşan Okul Müdürü Ahmet İnal, hiçbir masraftan kaçınılmadan tamamlanan okulun Milli Eğitim'e bağışlanması nedeniyle Aydın Doğan'a teşekkür etti. Öğrencilerin okulda öğrenecekleri teorik bilgiyi Doğan Grubu'nun yayınlarında pratiğe dökeceklerini söyleyen İnal, öğrencilere seslenerek ‘‘Özel okullarda bile olmayan araç gereçlerinize sahip çıkın. Sizler çok özel bir okulun öğrencilerisiniz. Uygulamalı eğitiminiz de, Türkiye'nin en modern kuruluşlarında olacak’’ dedi.

  24 kişilik sınıflarda öğretime başlayan okulda, 300 kişilik çok amaçlı salon, bilgisayar, fizik, kimya ve dil laboratuvarları bulunuyor. Ataman İnşaat AŞ'nin yaptığı ve 2.5 milyon dolara mal olan okulda 1 yılı hazırlık sınıfı olmak üzere 4 yıl eğitim verilecek.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı