Gündem Haberleri

  Genç çifte Türk bayrağı ve ’Çılgın Türkler’ kitabı

  Hürriyet Haber
  31.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi üyesi Şevket Apalak’ın kızının siyasilerin davet edilmediği nikahı yüksek yargı zirvesini buluştururken, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, ilginç bir kutlama konuşması yaptı.

  Gerçeker, Çankaya Belediyesi’nin tüm genç çiftlere armağan ettiği Türk bayrağını genç çifte verirken, şunları söyledi:

  "Değerli konuklar yüce asil milletimizin semobolü olan bu al bayrağı güzel gençlere takdim etmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Bu güzel kızımız benim doğumdan beri tanıdığım pırıl pırıl evladım gibi sevdiğim bir genç. Bu yiğit de inşallah onu mutlu edecek. Birlikte bir ömür boyu mutlu olacaklar. Mutluluklarını göreceğiz ve Türk milletine Türk cumhuriyetine layık evlatlar yetiştirecekler. Kendilerini tebrik ediyorum" Nikáh memuru, nikáhın kıyılmasının ardından çifte, ’Şu Çılgın Türkler’, ’Cumhuriyet Kadınları’ kitapları ile Sevr ve Lozan antlaşmalarının maddelerinin bulunduğu kitapçık hediye etti.

  Üç başkan şahit Nevra Apalak’ın nikah şahitliğini Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve Danıştay Başkanı Mustafa Birden yaptı. Çiftin nikah cüzdanını ise Birden verdi. Kadın nikah memuru, şahitlerin üç yüksek yargı organının başkanı olunca, "Çok sağlam bir nikah olacak" diye espri yaptı. GATA’da uzman doktor olan damat Muhsin Cem Keskin’in nikah şahitliğini de üç yakını üstlendi. Düğüne Kılıç’ın türbanlı eşi Gönül Kılıç da katıldı. Apalak’ı mutlu gününde Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, eşi Ferda Paksüt ile Anayasa Mahkemesi üyesi arkadaşları ve eşleri de yalnız bırakmadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı