Gündem Haberleri

  Genç Bush, insanlık yararına çalışacak

  Hürriyet Haber
  15.04.2004 - 09:23 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı George Bush'un yeğeni Lauren Bush, BM'ye bağlı Dünya Gıda Programı'nın (WFP) şeref sözcüsü oldu. Princeton Üniversitesi'nde okuyan Bush, aynı zamanda Elite dergisinin mankenlerinden. Genç Bush, açlıkla mücadele amacıyla öğrenciler arasında başlatılan kampanya için sözcülük yapacak.Lauren Bush, kısa süre önce WFP adına Orta Amerika ülkelerini ziyaret etmiş ve açlığın meydana getirdiği tahribata tanık olmuştu.

  WFP halen tüm dünyada açlıkla mücadele amacıyla insani bir kampanya başlatmış bulunuyor. Kampanya çerçevesinde açlıktan en fazla ızdırap çeken kitlelere yardım edilmeye çalışılıyor.
     
  AÇLIKTAN ÖLÜMLER BİRİNCİ SIRADA
     
  BM yetkilileri, açlığın dünyada bir numaralı ölüm sebebi olduğuna dikkat çektiler. Açlıktan her yıl AIDS, sıtma ve verem hastalığından ölümlerin toplamından daha fazla insan ölüyor.  

  WFP'nin kampanyası kapsamında, üniversite ve lise öğrencilerine yönelik olarak  WarOnHunger.org (Açlığa karşı savaş) adlı bir de internet sitesi oluşturuldu. Sitenin amacı, açlıkla mücadele etmek isteyen gençler arasında iletişim sağlamak, para toplama kampanyaları düzenlemek, enformasyon vermek ve kamuoyunun açlık konusunda bilinçlenmesini sağlamak olacak.

  Sitenin açılışı resmen, 20 Nisan tarihinde New York'taki BM binasında düzenlenecek bir basın toplantısıyla yapılacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı