Gündem Haberleri

  Geminin çarptığı tarihi yalıda çalışma başladı

  Cengiz ÇOBAN / İSTANBUL, (DHA)
  09.05.2018 - 12:33 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Boğazı’nda geminin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nın denize kaymasını önlemek için, bu sabah saatlerinde askılama çalışmaları başlandı.

  İstanbul Boğazı’nda Malta bayraklı "Vitaspirit" isimli gemi, 7 Nisan’da Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarpmış, kazanın ardından yalıda büyük çapta hasar oluşmuştu.

  Bu sabah saatlerinde yalıda askılama çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında askılarla, yalının denize kayması ve yıkılması engellenecek.

  Askılamanın tamamlanmasının ardından da yalıyı onarım çalışmalarına geçileceği öğrenildi.

  Geminin çarptığı tarihi yalıda çalışma başladıİstanbul Boğazı'nda geminin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'nın denize kaymasını önlemek için, bu sabah saatlerinde askılama çalışmaları başlandı. İstanbul Boğazı'nda Malta bayraklı "Vitaspirit" isimli gemi, 7 Nisan'da Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'na çarpmış, kazanın ardından yalıda büyük çapta hasar oluşmuştu. Bu sabah saatlerinde yalıda askılama çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında askılarla, yalının denize kayması ve yıkılması engellenecek. Askılamanın tamamlanmasının ardından da yalıyı onarım çalışmalarına başalanacağı öğrenildi.
  Etiketler: gemi kazası , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı