Gündem Haberleri

  Gemi kazası kurbanı kamyoncu toprağa verildi

  Hilmi DUYAR- Hüseyin EMCAN/BİGADİÇ (Balıkesir), (DHA)
  01.10.2008 - 20:03 | Son Güncelleme:

  BANDIRMA Limanı çıkışında, 14 Eylül gecesi batan ‘Hayat N’ adlı Ro Ro gemisinde kaybolan 4 kişiden biri olan kamyon şoförü Necati Kalın'ın cenazesi memleketi Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'ne bağlı Dedeçınar Köyü'nde toprağa verildi.

  Geçen 23 Eylül'de de gıyabında cenaze namazı kılınan Kalın için iki kez cenaze töreni düzenlenmiş oldu.
  Dün, geminin battığı yerin yaklaşık 500 metre uzağındaki Ayyıldız Tepe Mahallesi sahilinde bulunan ve kazadan sağ kurtulan oğlu İsmail Kalın ile yakınları tarafından elbiselerinden teşhis edilen kayıp kamyon şoförü Necati Kalın'ın cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'ne bağlı Dedeçınar Köyü'ne gönderildi. Köy girişinde karşılanan ve Kalın ailesinin evinin önüne getirilen cenaze, daha sonra tören için köy meydanına taşındı. Tabut ambulansa bindirilirken, kadınların Necati Kalın'a bakmasına izin verildi. Necati Kalın'ın annesi Fatma, eşi Şamile ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktüler.

  MÜFTÜNÜN SÖZLERİ ÇOK YADIRGANDI

  Meydanda ikindide kılınan cenaze namazına, Necati Kalın'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra şoför arkadaşları, Bigadiç Müftüsü Veysi Polat ve Bigadiç Bor işletme Müdürlüğü yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi katıldı.

  Müftü Polat, cenaze namazına katılan cemaate hitaben yaptığı konuşmada, Dedeçınar Köyü'nün 2 bayram birden yaşadığını söyledi, “Birinci bayram idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı, 2'nci bayram ise cenazenin bulunması. Eğer cenaze bulunmasaydı, yakınları, arkadaşları her zaman üzüleceklerdi. Çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için ekmek parası kazanmaya giden bu arkadaşımız kaza sonucu boğularak yaşamını yitirdi. İnşallah Allah onu şehit mertebesine ulaştırır” dedi.

  Müftünün, cesedin bulunmasını bayram olarak nitelendirmesi köylülerce garip karşılandı. Cenaze köy mezarlığında defnedildi. Geminin batmasının ardından günlerce kendisinden haber alınamayan ve cesedine ulaşılamayan Necati Kalın için Dedeçınar Köyü'nde, geçtiğimiz hafta, 23 Eylül'de gıyabi cenaze namazı kılınmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı