Gündem Haberleri

  ‘Gelme’ dedim

  Okan KONURALP / ANKARA
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ankara’ya gel” talebini “Savcılığa vereceği ifade” nedeniyle yerine getiremeyen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, dün de Hacı Bektaş-ı Veli Şenlikleri’ne katıldı. Kılıçdaroğlu, “Hiçbir sorun yok. Kendisine ‘Gelme’ dedim. ‘Hacıbektaş’ta ilgi yoğun. Ama emrederseniz hemen geleyim’ dedi.

  Ben de ‘Tamam sonra görüşürüz’ dedim. İleriki günlerde görüşeceğiz” dedi. Dün sabah Habertürk’ün yayınına katılan Aygün, Kılıçdaroğlu’nun “Arkasındayım” açıklamasına, “Bunu söylemesi iyi oldu. CHP nasıl bir yolda yürüyeceğini, ulusalcı kafatasçı kişilerle, onların yapacağı eleştirilerle bir yol yürünmeyeceği görünmüş oldu. CHP yeni CHP olmazsa Meclis’te de kalmam” dedi.

  Şehit evi ziyareti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 Ağustos’ta Siirt’in Eruh ilçesindeki çatışmada şehit olan piyade er Enes Çakırdoğan’ın babaevini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, baba Hüseyin Çakırdoğan’a taziyelerini ileterek evin önündeki minderde kısa bir süre sohbet etti.

  Kaçıranlar Azad grubu

  TUNCELİ’de Aygün’ü, ‘Azad’ kod adlı PKK’lının başında olduğu 10 kişilik grubun kaçırdığı anlaşıldı. Örgütün elebaşlarından Fehman Hüseyin’in, sözde Dersim sorumlusu ‘Seyithan’ kod adlı Serdar Özdemir ile yaptığı telsiz konuşması deşifre edildi.-Ferit DEMİR / DHA

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı