Gündem Haberleri

  Gelinin ‘hayır’ı bayılttı

  Teslime TOSUN/DHA
  16.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya’da Hatice Ş. (23) ile evlilik hayalleri kuran Ramazan Emirli (26), nişanlısı nikâh masasında memurun “Gönül rızan ile evlenmek istiyor musun” sorusuna “Hayır” cevabını verince fenalık geçirdi.

  ANTALYA’nın Döşemealtı İlçesi’nde servisçilik yapan Ramazan Emirli (26) ile Hatice Ş. (23), görücü usulüyle tanışıp nişanlandılar. Evlilik hazırlıklarını tamamlayan çift nikah için randevu aldı. Az sayıda davetlinin katıldığı törende, nikah memurunun evlilikle ilgili sorusuna damat Ramazan Emirli “evet” dedi. Hatice Ş.’ye dönen nikah memuru, “Hiç kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradenizle ve kendi arzunuzla Ramazan Emirli ile evlenmek istiyor musunuz?” diye sordu.

  Baskı altında evlilik olmaz

  Herkes çifti alkışlamaya hazırlanırken, Hatice Ş., “Ben evlenmek istemiyorum. Hayır” yanıtını verdi. Hatice Ş.’nin yakınlarının “Evet de” sözlerini yarıda kesen nikah memuru “Hiç kimse baskı altında evlendirilemez” diyerek nikahı iptal etti. 15 Nisan’da yaşanan olayın ardından fenalaşan Emirli için sağlık ekibi devreye girdi. Hatice Ş.’nin yakınlarına, “Annem daha yeni ölmüştü. Onun için ‘hayır’ dedim. Bir an evlenmek istemedim” dedi. Yakınları, çifti yeniden bir araya getirip evlendirmeye çalışıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı