Gündem Haberleri

  Gelin de yaptırsın

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  01.10.2005 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Soyak Ailesi’nce ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek’ Kampanyası çerçevesinde Ümraniye’de yaptırılan Bilge Soyak İlköğretim Okulu ve Erkut Soyak Lisesi, Dün Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in katıldığı törenle açıldı.

  Törende konuşan Bakan Çelik, hayırlı işadamlarının isimlerinin sadece mezar taşlarında kalmayacağını belirterek, ‘Bu ülke için güzel işler yapanların isimleri o eserlerin üzerinde ilelebet yaşayacak’ diye konuştu.

  VATAN BORCU

  Soyak Ailesi’nin Türkiye’de büyük ve güzel işlere imza attığını belirten Çelik, ‘Soyak Ailesi birçok okul, cami, ve kültür merkezi yaptırdı. Şimdi sıra Soyak Ailesi’nin sevgili gelini Aslı Soyak’ta. Aslı Hanım’ın da kendi adına okul yaptıracağına inanıyorum’ dedi. Soyak Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Soyak da, başarılı oldukları her proje ile vatana olan borçlarını ödediklerini söyledi. Okulların yapımında hiçbir masraftan kaçınılmadığını belirten Soyak, ‘Bu eserdeki her çiviyi gençlere helal ediyoruz. Onların da bu helali hak edeceklerine eminim’ diye konuştu.


  Soyak Ailesi’nden 6 trilyonluk iki okul

  MİLLİ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Soyak Ailesi’nin 6 milyon YTL (6 trilyon TL) harcayarak eğitime kazandırdığı iki okulun açılış töreninin ardından işadamı Erkut Soyak, eşi Aslı Soyak’la birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Nisan 2004’te yapımına başlanan Erkut Soyak Lisesi’nde her biri 30 kişilik olan 18 derslik bulunuyor. 5 bin 300 metrekarelik kullanım alanı bulunan lisenin 300 kişilik konferans salonu, çok amaçlı spor salonu, bilgisayar salonu ve kütüphane yer alıyor. Bilge Soyak İlköğretim Okulu’nda da sanat atölyeleri, laboratuarlar, açık ve kapalı spor salonları ile her biri 30 kişilik toplam 16 derslik bulunuyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı