Gündem Haberleri

  Gelibolu'ya yeni rıhtım

  Doğan ZELOVA/GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)
  28.05.2008 - 19:02 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Cihat Bingöl, bir süre önce yeni bir rıhtım yapılması için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sunduğu projenin kabul edildiğini ve 400 bin YTL ödenek çıktığını söyledi.

  Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl, düzenlediği basın toplantısında, Gelibolu sahilinde bulunan yaklaşık 580 metrekarelik alana yeni bir rıhtım yapılacağı müjdesini verdi. Rıhtım inşaatı için Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) tarafından önümüzdeki günlerde ihale yapacağını bildiren Bingöl, “Rıhtımın yapılması için 400 bin YTL ödenek çıktı. Burası kompleks şeklinde, çevre düzenlemesi ile birlikte yapılacaktır. Peyzaj mimarı Gonca Batuhan tarafından hazırlanan bir çalışma ile rıhtımın dış çevresinde iki adet balık restoranı, anfi tiyatro, hediyelik eşya satacak mini alışveriş noktaları, sokak basketbol alanı ve Kaptan-ı Derya Parkı yer alacak” dedi.
  Kordonda bulunan çay bahçelerinin de yeni bir düzenlemeye gireceğini belirten Bingöl, “Bu projenin tamamlanması ile Gelibolu'ya yakışır bir düzenleme ile ilçenin çehresi bir anda değişecek. Gelibolu'ya iyi hizmetlerin gelmesi için hep birlikte el ele çalışacağız” görüşünü dile getirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı