Gündem Haberleri

  Gelenekçilerin partisi tamam Erbakan tatile çıkıyor

  Hürriyet Haber
  13.07.2001 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Kapatılan FP'nin gelenekçilerinin gelecek hafta kuracakları yeni partinin hazırlıklarının tamamlanması üzerine Necmettin Erbakan, bir süredir ertelediği Altınoluk tatiline çıkmaya karar verdi.

  Necmettin Erbakan, FP'nin kapatılıp yenilikçilerin kendi partilerini kurmaya başlamaları üzerine her yıl ailesiyle birlikte Altınoluk'ta yaptığı tatili bir süre erteledi. Bu süre içinde Erbakan, yenilikçilerin parti kurmalarını engellemek, ardından da yenilikçilerle birlikte olacak milletvekillerinin sayısını azaltmak için çaba sarfetti. Erbakan, Tayyip Erdoğan'ı da vazgeçirmek için görüştüğü milletvekilleri aracılığıyla, "Erdoğan acele ediyor. Yanlış yapıyor. Şu anda önünde yasal engel var. Böyle yaparak bu engelini kaldıracaklarını düşünüyor. Ancak onun engelini kaldırıp önünü aşmazlar. Yanıldığını anlayacak" şeklinde mesaj gönderdi. Ancak, Erdoğan ve yenilikçileri ikna edememesi üzerine Erbakan, gelenekçilerden, "Artık partilerini kurarak çalışmalarına başlamalarını" istedi.
  Recai Kutan liderliğindeki gelenekçiler, bunun üzerine kapatılan FP'nin adını ve amblemini değiştirerek gelecek hafta resmen kuracakları yeni partinin hazırlıklarını tamamladılar. Erbakan da, Milli Gazete toplantılarının sonuncusunu yarın İzmir'den yaptıktan sonra yaz tatili için Altınoluk'a gitme kararı verdi. Erbakan Altınoluk'ta AİHM'nin kapatılan RP için verdiği kararın açıklanmasının ardından izleyeceği strateji için çalışmalar yapacak.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı