Gündem Haberleri

  Geleceğin güçlü anneleri olun

  Fatma AKSU / İSTANBUL
  25.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti’nin İstanbul 3’üncü Bölge, 4’üncü sıra milletvekili adayı, eski milli futbolcu Hakan Şükür, “Danışacağım tek büyüğüm” dediği Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bilinmeyen video kasetlerini anlattı.

  Erdoğan’ın çocuklarına hitaben hazırladığı videolar bulunduğunu söyleyen Şükür, “İki kızıma özel, kendi ağzından sözler var. ‘İyi okuyun, geleceğin güçlü anneleri olun’ diye. Eğitim alanında video görüntüsü şeklinde verdiği nasihatleri var. Onlara verilen mesajı motivasyon aracı olarak kullanıyoruz. Çocuklarımızın düğünlerinde, sayın Başbakanımızın, bence tarihin en başarılı insanının ağzından çıkan sözleri, sürpriz olarak göstermek için hatıra olarak saklıyorum. İnşallah gerçekleştiğinde çok ayrı bir anı olacak hepimize” dedi.

  Kimseye danışmadım

  Siyasete girme kararı verirken kimseye danışma gereği duymadığını anlatan Şükür, “Başbakan’la Galatasaray’da oynamak için İstanbul’a geldiğim yıllarda tanıştım. Dostluğumuz 18 yıldır aralıksız sürüyor. Danışacağım tek büyüğüm Sayın Başbakan’dır” dedi. Şükür siyasete giriş öyküsünü ise şöyle anlattı: “İstanbul’a 1992- 1993’te geldim. Başbakanımız da 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Ama öncesinde spora verdiği değeri gördüm. Spor organizasyonlarında beni görmek istiyordu. Sıklıkla görüşüyorduk. Zaten fikir birliğimiz vardı. Bana, ‘Siyaseten de beraber olalım’ dedi. Böylesine başarılı, samimi ve dürüst bulduğum bir insandan teklif almak onur vericiydi. Zaten 18 yıldır bir beraberliğimiz var. Resmi olarak da beraber olmayı uygun gördük. Siyasete girerken danışacağım tek kişi bu ülkenin Başbakanı. Başbakanlıktan ziyade çok yakın bir büyüğüm. Kendisi böyle bir teklif sununca herhangi bir kimseye danışmama gerek kalmadı. Demek ki benim bir şeyler yapabileceğime dair bir beklentisi, umudu vardı. Böyle bir teklif de kendisinden gelince hiç düşünmeden kabul ettim.

  En çok imzalı forma istiyorlar

  İnsanlar bir ricanız var mı dediğinizde sarılıyorlar. Oturup dertleşince iletiyorlar sorunlarını. Özel seanslar düzenliyoruz. En çok imzalı forma istiyorlar. Hoşgeldiniz diyorlar. Talepte değil, ikramda bulunuyorlar. Neredeyse ben onlardan isteyeceğim. Etrafımda toplanıyorlar, yılların özlemi gibi geçiyor. Güvenilir ve sorumlu yapıma güveniyorlar. Bölge belediye başkanlarıyla geziyorum.”

  Hakan Şükür, siyasete girerken Fetullah Gülen’den icazet almasının sözkonusu olmadığını belirterek, “Biz denizde yelken açtık. Arkamızdan rüzgar gelmesi bizi sevindirir. Herkesin duasını bekliyoruz” dedi. Şükür, 12 Haziran seçimlerinden sonra Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı rahatlama maçları düzenleyecek. Bölgeler arası futbol turnuvasında, herkes kendi bölgesini temsilen maç yapacak. Eğer seçilebilirse bu turnuva Hakan Şükür’ün milletvekili olarak ilk icraatı olacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı