Gündem Haberleri

  Gecekondu olsaydı felaket büyürdü

  Hürriyet Haber
  06.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, felaket bölgesinde incelemelerde bulundu.

  Genç, olayın ilçede son 100 yılın en büyük afeti olduğunu belirterek, şunları söyledi: “TOKİ bölgesinde yaşanan su basması, yukarı bölgelerden selle birlikte gelen toprak, çakıl ve ağaçların menfezleri tıkaması sonucu oluştu. İnsanlarımızın hayatlarını kaybetmesi bizleri
  elbette derinden üzdü. Eğer TOKİ binaları yapılmamış olsa ve eski gecekondu evler o bölgede bulunsaydı felaketin boyutu yüzde 80 daha artardı. Özellikle riskli bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızı uyardık. Ancak bu bir felaketti. Dünyada selden ölenlerin sayısı depremden/images/100/0x0/55eb509ef018fbb8f8b954aeölenlerden daha fazla. Vatandaşlarımız bizden önce dere yataklarına ev yapmış. Dere ve ırmakların ıslahları bir an önce yapılmalı. 800 ile 1000 hanenin selden zarar gördüğünü tahmin ediyoruz.”
  Bu arada dün Türkiye, Samsun’dan gelen tek bir fotoğraf karesini konuştu. Bu fotoğraf sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılma rekoru kırdı. Osman Genç ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ı el sıkışırken gösteren fotoğraf ve yanındaki “Başarı ekip işidir”, “Yaşam Kenti Canik” yazılarını içeren billboarddaki afiş, bir ibret vesikasıydı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı