Gündem Haberleri

  Gece yağış yok

  Ankara
  11.03.2005 - 10:49 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Müdürlüğü, İstanbul'da bu sabah 04.00-05.00 saatlerinde başlayan kar yağışının akşam saatlerinde kenti terk edeceğini söyledi.
   Düzce'de kar yolları kapadı

  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, bu sabah 04.00-05.00 saatlerinde başlayan kar yağışının akşam saatlerinde kenti terk edeceğini bildirdi. Yıldırım, İstanbul'da 04.00-05.00 saatlerinde başlayan kar yağışının, saatte 50-60 kilometre hızla esen poyrazla birlikte aralıklı olarak sürdüğünü söyledi.

  Kar yağışının şu anda kentin kuzeyinde, Sarıyer, Kilyos, Samandıra ve Sabiha Gökçen Havaalanı çevresinde yoğun olarak devam ettiğini anlatan Yıldırım, kar yağışının önümüzdeki 1-2 saat içinde kentin Avrupa Yakası'nın tamamında tekrar başlayacağını kaydetti.

  Kar yağışının öğleden sonra ağırlıklı olarak Anadolu Yakası'nda görüleceğini belirten Yıldırım, İstanbul'da şu an hava sıcaklığının eksi 1 derece olduğunu ve en yüksek sıcaklığın gün içinde 1 derece olmasının beklendiğini ifade etti.

  Yıldırım, kentteki kar kalınlığının bazı yerlerde 1-2 santimetre, yüksek yerlerde ise 3-4 santimetre olduğunu kaydederek, şöyle dedi:

  “Sabah başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde İstanbul'u terk ediyor. Gece yağış yok, ancak hava sıcaklığı eksi 3 derece olarak bekleniyor. İstanbullular'a, bu gece kuvvetli don ve buzlanmaya karı dikkatli olmaları çağrısında bulunuyoruz.

  İlde hava sıcaklıkları ise yarın rüzgarın lodosa dönmesiyle hissedilir derecede artacak. Cumartesi ve pazar günleri, hava ısınacak ve yağış görülmeyecek. Sıcaklıklar yarın 7, pazar günü ise 13 dereceye kadar çıkacak.”

  MARMARA DENİZİ'NDE FIRTINA...

  Marmara Denizi'ndeki fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

  Bursa'nın Mudanya İlçesi'nden saat 07.30'da İstanbul'a hareket eden ve Yalova'nın Armutlu İlçesi'nden de yolcu alan İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'ye ait ”Nusret Bey” deniz otobüsü, Bozburun açıklarında şiddetli fırtınaya yakalanınca Mudanya İskelesi'ne döndü.

  Deniz otobüsünden tahliye edilen 350 yolcuya bilet ücretleri iade edildi.

  Yetkililer, Marmara Denizi'ndeki fırtına yüzünden saat 07.30'da yapılması gereken Bandırma-Yenikapı ve saat 17.30'daki Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferlerinin de iptal edildiğini bildirdiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı