Gündem Haberleri

  ‘Gece 02.00’da kapıyı zorluyordu’ ifadesi tutuklattı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  02.12.2017 - 10:40 | Son Güncelleme:

  İstanbul Fatih’te 37 yaşındaki Filiz Yastımoğlu gece yarısı evde bıçaklanarak öldürüldü. Gece 03.00’da eve geldiğinde eşini salonda kanlar içinde bulduğunu söyleyen imam nikahlı kocası Yener Çetin’i görgü tanığı yalanlayarak, ”Gece 02.00’da kocası siyah saçlı bir kadınla kapıyı zorluyordu. Yaklaşık bir saat sonra yine kapıda ‘karımı öldürdüler’ diye ağladığını gördüm” deyince Çetin tutuklandı.

  ‘Gece 02.00’da kapıyı zorluyordu’ ifadesi tutuklattıTaksicilik yapan Yener Çetin (49) imam nikahı kıydığı Filiz Yastımoğlu ile 9 yıldır Fatih'te yaşıyordu. Yener Çetin, geçtiğimiz Cumartesi gecesi saat 03.00’da polisi arayarak eşini evde öldürülmüş olarak bulduğunu söyledi.

  Polis ve sağlık ekipleri eve gitti. Filiz Yastımoğlu’nun sırtından defalarca bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edildi. Cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis Yener Çetin’in ifadesini aldı. Çetin ifadesinde, “Saat 15.00’da taksiyi şoförden aldım. Gece 03.00’da taksiyi şoföre teslim edip eve gittim. Kapı kilidinin kırık, kapının açık ve eşimin salonda kanlar içerisinde yattığını gördüm. 112 ve 155’e bilgi verdim” dedi.

  Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro ekipleri, olayla ilgili araştırma başlattı. Bir görgü tanığı, “Gece 02.00’da kocası siyah saçlı bir kadınla kapıyı zorluyordu. Yaklaşık bir saat sonra yine kapıda ‘karımı öldürdüler’ diye ağladığını gördüm” dedi.

  Polis, bu ifade üzerine Yener Çetin’i hemen gözaltına aldı. Polis Çetin’i cinayette şüpheli olarak sorguladı. Çetin, cinayetle bir ilgisinin olmadığını, eşini bir hırsızın öldürdüğünü düşündüğünü söyledi. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan Yener Çetin, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  ‘Gece 02.00’da kapıyı zorluyordu’ ifadesi tutuklattı

  Etiketler: cinayet , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı